Na které sporty Češi nejraději sází?

Díky internetu dnes můžeme sázet prakticky odkudkoliv, takže asi nikoho nepřekvapí, že se u nás sázkařská komunita neustále rozrůstá. Dřív bylo sázení doménou především mužské části populace, což už dávno neplatí, neboť dnes se do online sázení zapojuje stále více žen. Víte, které sporty jsou pro české sázkaře nejvíce atraktivní? Pokud ne, tak věnujte pár minut následujícímu článku, kde se na toto téma podrobně podíváme.

Roulette

Největším lákadlem je fotbal

Fotbal je bezpochyby nejoblíbenějším sportem k sázení nejen u nás, ale i v globálním měřítku. Možná je to tím, že ho lze hrát takřka kdekoliv, protože jediné, co k němu potřebujete, je míč. Branky už si vytvoříte z čehokoliv jiného, například z mezery mezi dvěma stromy, položených triček na zemi atd. Těžko bychom tedy hledali člověka, který v životě nekopl do balonu. A právě to může být jedním z hlavních důvodů, proč lidé po celém světě vyhledávají právě tento sport.

Samozřejmě tu hraje obrovskou roli také to, že nabízí obrovský počet sázkových příležitostí a atraktivních lig z celého světa. Jsme v Čechách, tudíž nikoho nepřekvapí, že u nás hodně táhne tuzemská první liga, která je možná míň atraktivní na pohled než mnohé zahraniční ligy, ale máme ji de facto pod nosem, takže známe její prostředí a hráče. To je ostatně pro kvalitní sázení základ. Bez znalosti dané ligy nemá cenu sázet, akorát by se člověk připravil o peníze.

Mezi další ligy, které jsou u našich sázkařů oblíbené, patří zcela pochopitelně anglická Premier League, španělská La liga, italská Serie A a německá Bundesliga. Co se týče konkrétních sázkových příležitostí, na které Češi obvykle sází, stojí za zmínku zejména počet rohových kopů/karet/vhazování, vstřelených branek, sázka bez remízy. Sázka bez remízy je obzvlášť ve světě kopané hojně sázená, neboť spoustu fotbalových zápasů končí remízou.

Hokej se umístil na druhé příčce

Lední hokej je náš národní sport, takže by mnozí možná čekali, že bude na prvním místě. Přestože jsou pro většinu lidí hokejová utkání atraktivnější než fotbal, sázkové kanceláře zaznamenávají větší aktivitu svých klientů u sportu, který se hraje na travnatém hřišti. I hokej se však u sázkařů těší značné popularitě, zejména pak hrají-li se prestižní mezinárodní turnaje.

Podíváme-li se na jednotlivé hokejové ligy, pak zjistíme, že u nás nejvíce sázíme na tuzemskou Extraligu, ke které naše sázkové kanceláře vypisují hojný počet příležitostí. Dále pochopitelně láká zámořská NHL, která se však většinou hraje až po půlnoci, kdy už většina pracujících lidí dávno spí. Tím trpí zejména live sázky, kterých se neuzavírá tolik jako na naši ligu. Dále jsou oblíbené KHL a skandinávské ligy, především pak finská a švédská. Český sázkař však nepohrdne ani švýcarskou nejvyšší soutěží.

kostky

Tenis postupně stoupá vzhůru

„Bílý sport“, jak se tenisu běžně přezdívá, zažívá v našich končinách nevídaný boom. Vše začalo kolem roku 2011, kdy naše tenistky dokázaly pod českou vlajkou vyhrát Fed Cup, což se jim pak povedlo ještě pětkrát! Na úspěchy svých kolegyň navázali i mužští protagonisté, kteří dva roky po sobě (2012 a 2013) pozvedli nad hlavu prestižní Davisův pohár a jejichž cestu na vrchol s napětím sledovala celá země. Netřeba dodávat, že díky těmto úspěchům vzrostl v České republice zájem o tenis, což se projevilo i v oblasti sázení.

Tenisové turnaje se pořádají takřka po celý rok, přičemž některé jsou populárnější než jiné. Mezi nejčastěji sázené turnaje můžeme zařadit turnaje velké čtyrky, tedy Grand Slamy, ale ani ostatní turnaje příliš nezaostávají. Je přitom jedno, zda se jedná o turnaje mužů či žen, protože zrovna tenis je divácky atraktivní v obou variantách.

Je to mimo jiné také sport, který je jako dělaný pro live sázky, tudíž není divu, že se spousta sázkařů zaměřuje právě na ně. Velice oblíbené jsou sázky na vítěze setu/gamu, over/under na počet gamů v setu, ale také například počet es z podání.

Ostatní sporty

Na rozdíl od jiných zemí, v Čechách příliš neholdujeme basketbalu, byť jistá fanouškovská základna tu je. Jeho popularita se za poslední roky také trochu zvýšila, zejména díky českým hráčům v NBA, ale ten nárůst nebyl příliš dramatický.

Kdo si naopak pohoršil, je Formule 1, která postupně ztrácí své fanoušky po celém světě. Byť se stále jedná o nejvýraznější motorsport, moderní motory a změny pravidel, které jsou spíše náhodnými experimenty, zkrátka přestávají bavit nejen fanoušky, ale i samotné jezdce.

Další sporty, které se u sázkových kanceláří hojně vyskytují, jsou například stolní tenis, házená, volejbal, ale také baseball. Výjimkou nejsou ani bojové sporty, kde se těší oblibě zejména UFC a boxerské zápasy. Ve výčtu by neměly chybět ani sporty sezonní, kam se řadí třeba lyžařské sjezdy, skoky na lyžích, biatlon, případně rychlobruslení. Obvykle se jedná o sportovní kategorie, kde má ČR své zastoupení.

Sázkové kanceláře se naučily pravidelně nabízet i společenské sázky, které jsou někdy spíše pro pobavení, ale jindy si vsadíte například na prezidentské volby, vítěze pěveckých soutěží, filmových a hudebních cen, ale třeba i na maximální naměřenou teplotu na území ČR v konkrétní den.

peníze

E-sporty čeká velká budoucnost

Možná jste již zaznamenali rapidní nárůst sázkových příležitostí na elektronické sporty, ale pokud ne, pak věřte, že tento druh sportu letí raketově vzhůru. Jejich oblíbenost je dána nejen tím, že počítačové hry dnes hraje kdekdo, ale také obrovským pokrokem v grafice a virtuální realitě. Pro běžného sázkaře může být obtížné vyznat se v nabídce některých e-sportů, proto v takovém případě volí hry, které kopírují reálné sporty (např. FIFA, NHL, Formule 1).

Nejen sportovní simulátory si razí cestu na vrchol, protože fanouškovská základna e-sportů neustále roste. Sázkaři často vyhledávají hry jako Counter Strike, Dota 2 či League of Legends. Lidé, kteří dospívali bez počítačů, tento druh sportu obvykle nevyhledávají, nicméně mladší ročníky táhnou celý průmysl elektronického sportu vzhůru. Dá se očekávat, že se zdokonalováním virtuální reality bude obliba e-sportu dále stoupat.