Hazardem na dobré účely

Sázkové kanceláře a online kasina jsou společnosti jako všechny jiné, tudíž je pochopitelné, že jim jde především o zisk. Zatímco někteří operátoři pouze berou a berou, jiní věnují část svého výdělku na dobročinné účely. Možná vás to překvapí, ale některé sázkové kanceláře a kasina dávají na charitu i několik milionů eur. Hazardem se dá tedy nejen pobavit, ale také přispět na dobrou věc, pro kterou by se jinak nevybralo dostatek peněz.

Dice

Uspořádání charitativní akce

Jednou z možností, jak mohou sázkové kanceláře a online kasina přispívat na dobročinné účely, je uspořádání charitativní akce, jejíž výdělek (nebo určité procentu výdělku) poputuje potřebnějším. Takové akce mohou zahrnovat například pokerové turnaje, koňské dostihy, automobilové závody, ale třeba také loterie. Charitativní večírky a turnaje jsou zákonem povoleny, avšak je potřeba dodržovat jistá pravidla.

Musí být jasně řečeno, proč se daná akce koná, co podporuje, ale i jaká část výdělku poputuje na již zmíněné dobročinné účely. Podobné akce mívají velice kladné ohlasy a vybere se na nich obrovské množství peněz, protože spojují dvě věci, které lidi milují – zábavu a pomoc druhým.

Sponzoring

Do jisté míry můžeme označit sponzoring za druh finanční pomoci, byť s jasným cílem o propagaci svého vlastního jména. Sponzorské dary jsou k vidění na denním pořádku například v oblasti sportu, kde se jednotlivé sázkové kanceláře a kasina předhánějí v tom, čí název ponesou dresy tohoto či onoho týmu. Sponzorské dary pomáhají sportovnímu odvětví nejen v těch nejvyšších soutěžích, ale také v mládežnických, kde je taková pomoc opravdu potřeba. Finance, které od sázkových kanceláří a kasin putují do sportu ve formě sponzorských darů, pomáhají zvyšovat kvalitu našich soutěží a konkurenceschopnost na mezinárodním poli.

Roulette

Jiné dobročinné projekty

Některá kasina a sázkové kanceláře se zabývají dobročinnými projekty, které nejsou ani ve formě sponzoringu, ale ani v podobě charitativních večírků. Obvykle se jedná o spolupráci s určitou nadací, která bývá dlouhodobějšího rázu. Stanoví se konkrétní cíl, kterého společně chtějí dosáhnout, přičemž na něj postupně sbírají či věnují finanční prostředky. Tyto akce slouží také jako velice kvalitní marketing, kdy se dané společnosti snaží do akce zapojit nejen své klienty, ale i ostatní lidi. Mnohdy mají za cíl aktivizovat společnost a upozornit na nějaký veliký či dlouhodobý problém, který ji sužuje. Typicky se jedná o otázku životního prostředí nebo zdraví obyvatel.

Jak vypadá pomoc hazardem v praxi?

Například sázková kancelář Tipsport se angažuje v projektu, který si klade za cíl vysadit v České republice 10 milionů stromů, tedy jeden za každého občana státu. Celkem má v plánu přispět částkou 1,5 milionu Kč, které se rozdělí formou grantů. Hlavním cílem této iniciativy je zlepšit ovzduší a ochladit rozpálená centra měst, jakož i pomoct se zadržováním vody v krajině.

Ani sázková kancelář (a online kasino) od SYNOTU nezahálí, když přijde řeč na dobročinné akce. SYNOT totiž založil nadaci, která již od roku 2000 podporuje vybrané projekty, na jejichž účely věnoval stovky milionů korun. Obvykle se jednalo o podporu zdravotnických zařízení, škol či dospělých a dětí se zdravotním postižením. Výjimkou nebyly ani mládežnické sportovní kluby a kulturní akce.