Neuvěřitelné, ale funguje to. Stačí, když budete držet prsty v poloze, která s vašim tělem udělá přímo zázraky

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zdraví Počet zobrazení:: 9727

Snad každý z nás se potřebuje na okamžik zastavit a v klidu si odpočinout. Mnoho lidí začíná s jógou. Jóga ale vůbec nemusí být komplikované cvičení.

Nemusíte dokonce ani vycházet z domu! Dalším plusem je, že tento druh jógy můžete cvičit všude - v práci, v autobuse, ve frontě na poště, při sledování filmu nebo během setkání s přáteli.

​Často se říká, že zdraví má člověk se svých rukou. V tomto případě to platí doslovně. Mudra jóga jsou gesta prstů a rukou. Podle tradice tento druh jógy stimuluje tok energie v těle a také různé oblasti mozku. Pohodlně se usaďte, uklidněte a uložte prsty.

Mudra je slovo odvozeno z Ayurveda a jedná se o cvičení známé v indické medicíně. Samotné slovo Ayurveda znamená totiž vědění o životě. Ajurveda byla v roce 1979 Světovou zdravotnickou organizací uznána za uzdravující terapii. Tato informace přesvědčí všechny skeptiky.

Dnes si ukážeme 5 základních cvičení, která vám dodají energii, vitalitu a pomohou při každodenních zdravotních potížích. Každé z těchto rychlých a snadných cvičení by mělo být provedeno každý den minimálně 1 minutu.

Gyan Mudra - Mudra Moudrosti

Už název napovídá, že se jedná o cvičení, které zvyšuje naši schopnost se učit, zlepšuje paměť a koncentraci. Tato mudra se používá během meditace.

Vaya Mudra - Mudra Větru

Tato mudra také zbavuje žaludek přebytečného vzduchu a může být prospěšná pro lidi, kteří trpí chronickými onemocněními - např. revmatoidní artritida, Parkinsonova nemoc, ochrnutí krční páteře nebo ischias (zánět sedacího nervu).

Shunya Mudra - Mudra Nebe

Toto cvičení je skvělé pro ty, kteří mají problémy se sluchem a také pomáhá při bolestech ucha, šumu a problémech vnitřního ucha.

Agni Mudra - Mudra Ohně

Častokrát pod názvem Surya Mudra - Mudra Slunce. Stimuluje štítnou žlázu a reguluje trávení. Pomáhá také při problémech s hmotností nebo pocitech neklidu.

Varun Mudra - Mudra Vody

Tato jednoduchá Mudra pomáhá regulovat množství tekutin v těle a je známá pro své blahodární účinky na pokožku. Hydratuje tělo a přispívá k jeho kráse.

Většina z vás může být vůči těmto cvičením skeptická, pro obyvatelé dalekého východu se jedná o každodenní rutinu. Jsou účinná, proč je tedy nezkusit?

Zdroj: 1

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.