15 nejlepších vynálezů roku 2016

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zajímavosti Počet zobrazení:: 8688

Aj keď by si si možno myslel, že už s ničím novým prísť nemôžu, oni sa opäť prekonali.

Aj v roku 2016 vynálezcovia objavili mnoho vecí, ktoré nám uľahčia alebo minimálne skrášlia život.

A ktorý z týchto vynálezov doteraz chýbal tebe?

Transparentný kamión

Zdá sa ti táto predstava nereálna? Spoločnosť Samsung a  reklamná agentúra Leo Burnet ťa presvedčia, že je to možné. A dokonca veľmi užitočné. Koľkokrát sa ti už stalo, že ti pri jazde vo výhľade vadilo veľké vozidlo pred tebou? To je už minulosť. Postará sa o to kreatívny systém prenášajúci zábery z prednej časti kamiónu na jeho zadnú časť. Vďaka tomu majú vodiči za kamiónom jasnú predstavu o tom, čo je pred ním.

Zamykacia aplikácia

Zabúdaš zamknúť svoj byt či dom? Nie si si istý či si pri odchode zamkol vchodové dvere? Toto je už minulosťou. Vďačiť za to môžeš aplikácii, ktorá dokáže zamykať na diaľku a kedykoľvek. Stratou smartfónu už prídete naozaj o všetko.

Filtračná kniha

Mnoho ľudí stále nemá prístup k pitnej vode. Jednou z príčin je aj nákladný a zložitý proces filtrácie. Alebo si len predstav, že ideš na dlhšiu túru do nepreskúmanej oblasti, zablúdiš, dochádzajú ti posledné zásoby pitnej vody, všetko je už stratené, hotová tragédia. A v tom si spomenieš na knihu, ktorú si si náhodou zbalil so sebou… Jej strany fungujú ako účinné vodné filtere, ktoré zabíjajú 99% škodlivých baktérií.

Zariadenie, ktoré zastaví chrápanie

Koľko žien pri tomto vynáleze zhíkne radosťou? Konečne sa poriadne a nerušene vyspia. (Funguje aj opačne.) Vynález sa volá „Nora“. Nora ticho a jemne posunie tvoju hlavu pomocou ľahkej vložky umiestnenej pod vankúšom. Tento nepatrný pohyb stimuluje uvoľnené krčné svaly, čo v dôsledku stimuluje prirodzenú polohu dýchacích ciest, vďaka čomu budeš môcť opäť normálne dýchať. Trochu zložité, ale účinné.

Monitor pre bábätko

Podobné monitory nie sú žiadnou novinkou a určite ich pozná nejedna mamina. Avšak s monitorovacím zariadením „Sproutling“ môžete svoje bábätko monitorovať ešte oveľa efektívnejšie.

Niečo pre „šéfkuchárov”

Aj u teba to zvyčajne pri varení dopadne katastrofálne? Trápiš sa niekoľko hodín a výsledok?… nechce žrať ani pes. Tento rok mysleli vynálezcovia aj na teba. Táto inteligentná panvica Pantelligent ti odpovie na všetky otázky ohľadom varenia v reálnom čase.

Microsoft HoloLens- neobmedzený virtuálny svet

Aj tebe sa zdá, že si podobné zariadenie už niekde videl? Inšpiráciou pre túto virtuálnu realitu boli určite mnohé filmy. Ak sa chceš aj ty stratiť z reálneho sveta, odteraz už máš možnosť.

Osobný detektor znečistenia

Monk oslavuje a všetci sa tešíme s ním. Ak si zaobstaráš toto zariadenie, v momente budeš presne vedieť, do akej miery je znečistené prostredie, v ktorom sa nachádzaš.  Prístroj ti dokáže zmerať faktory ako teplota, UV žiarenie, výskyt prachu, peľu, plesní či dokonca výfukových plynov.

Elektronický orchester pre gitaru

Klasickým kapelám práve odzvonilo. Stačí pripojiť panel ACPAD ku gitare a môžeš hrať na stovkách prístrojov.

Čip proti hrbeniu sa

Pamätáš si ešte nekonečné reklamy na pípajúce pásy, ktoré ťa prinútia chodiť vzpriamene? Myšlienka sa nestratila a v roku 2016 ju apgrejdovali na maximum. Tento čip pri zlom držaní tela vysiela vibračné impulzy, ktoré by mali človeka upozorniť na chybné správanie.

Hoverboard

Tento vynález sa stal fenoménom tak neuveriteľne rýchlo, že to ani nepotrebuje komentár. Lenivosť nás núti vymýšľať stále praktickejšie novinky.

Oceánske vákuum

Prebytok plastového odpadu uprostred Tichého oceánu by mal znížiť tento prístroj pod názvom The ocean cleanup, ktorý bude zhromažďovať nečistoty do sietí. Tak konečne niečo, čo má naozaj hlbokú myšlienku.

Hračka, ktoré nás naučí programovať

Lebo celý svet stojí na pleciach programátorov a ITčkárov, musíme ich vychovávať od útleho detstva. Táto lopta Hackaball ti umožní naprogramovať kedy a ako sa rozsvieti.

Kvetináč, ktorý rastie

Jeden z najkrajších vynálezov roka. Ani teba nebaví stále presádzať kvety, lebo ich črepník je už primalý? Odteraz sa nemusíš hrať na krtka každý polrok. Prestavujeme ti origami kvetináče, ktoré sú vyrobené v ateliéroch Ayaskan. Rastú spolu s rastlinkou.

Hračka, s ktorou sa môžeš porozprávať

Aj tieto hovoriace hračky sme tu už mali. Rozprávali mnohými cudzími jazykmi, reagovali na naše správne či nesprávne odpovede. Avšak tento rok vývojári dosiahli vrchol technológiu IBM Watson a hračka sa dokáže učiť spolu s deťmi, rozumie im, pamätá si informácie. Je maximálne interaktívna. Trošku to naháňa strach… kde sú časy, keď sme sa takto hrali so živými kamarátmi?

Zdroj: 1

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.