Mladý student si nechal ukradnout telefon a týdny ho sledoval. To, co se mu podařilo zdokumentovat, vás donutí přemýšlet o vašem soukromí

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zajímavosti Počet zobrazení:: 14694

Určite sa vám alebo vášmu blízkemu okoliu stalo, že im niekedy niekto ukradol mobilný telefón. Pýtali ste sa prečo, prípadne kde sa váš telefón potom dostal?

Nuž, podobné otázky sa isto hemžili v hlave mladého študenta Anthonyho van der Meera, ktorému ukradli jeho telefón.

Toto ho inšpirovalo natoľko, že svoj ďalší telefón nastražil zlodejovi ako pascu.

Pýtate sa ako? V produktoch od spoločnosti Apple, v iPhonoch, funguje síce možnosť s názvom ,,Find my phone” (Nájdi môj telefón), avšak túto ešte Anthony doplnil o tajnú aplikáciu Cerberus, ktorá povoľovala ukradnutému telefónu zdieľať s Anthonym fotky, či videá, ktoré zlodej urobil. 

Rovnako mohol mladý šikovný študent počúvať všetky uskutočnené hovory,  či čítať prijaté a odoslané správy kedykoľvek, keď bol telefón pripojený na internet. Anthony van der Meer, študent filmu, nakrútil o púti svojho telefónu 21 minútový dokument, ktorý videlo už viac ako 1,7 milióna ľudí na celom svete. Ak chcete vedieť, čo sa dialo s telefónom po jeho odcudzení majiteľovi, pozrite si tento dokument:

 

Zdroj: 1

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.