Žádná fikce, jen neuvěřitelný příběh: vyvrtal si do hlavy díru, aby zažíval trvalou euforii

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zajímavosti Počet zobrazení:: 9269

Britský autor Joe Mellen byl součástí generace beatniků, kteří byli známí svými experimenty s drogami.

Newim proslavila kniha Bore Hole, v níž obhajoval praktiku trepanace lebky. Pokud hledáte důvod, proč si dobrovolně nechat vyvrtat díru do hlavy, čtěte dál.

Šedesátá léta byla mimořádně divoká. Důkazem toho je i nizozemský knihovník Hugo Bart Huges , který navštěvoval lékařskou univerzitu v Amsterdamu. Studium byl nucen ukončit, protože obhajoval užívání marihuany. To ho ale neproslavilo.

Prokrvením mozku k euforii

Huges v roce 1964 zveřejnil publikaci, v níž doporučuje trepanace lebky, aby se vyrovnáním podílu krve a mozkomíšního moku zvýšila funkčnost mozku. Klíčovým momentem pro vznik jeho studie byl jistý jazzový hudebník, kterého viděl stát na hlavě a zajímalo ho, proč to dělá. Ten mu vysvětlil, že na hlavě stojí v případě nedostatku marihuany, aby při prokrvení mozku zažíval podobnou euforii jako při jejím užívání.

Neuvěřitelné příběhy: Z methylalkoholu se otrávilo 80 lidí včetně dětí

Do černé kroniky se nejednou dostávají skutečně bizarní příběhy. Takovým je i následující aféra z ...

Huges tato myšlenka zaujala natolik, že začal zkoumat mechanismus prokrvení mozku u dětí, jejichž lebka ještě nebyla díky Fontanella uzavřena. Stárnutím, podle něj, naše lebka přibírá na váze a na krev v hlavě působí gravitace, pro kterou je prokrvení mozku omezené. Aby svou teorii dokázal, 6. ledna 1965 si pomocí elektrického zubního vrtačky vyvrtal díru v lebce . Jak uvedl, nikdy předtím se necítil lépe. O své teorii vydal i další publikace, ve kterých trepanace doporučuje jako lék na psychózy.

"Toto je příběh o tom, jak jsem přišel k rozhodnutí vyvrtat si do hlavy díru, abych se do smrti cítil jako nafetovaný."

Joe Mellen ve své autobiografii Boru Hole popisuje svůj příběh, ve kterém se rozhodl stát beatnikem a v 60. letech začal ve Španělsku experimentovat s LSD. To bylo ještě předtím, než se pokusil navždy změnit své vědomí autotrepanáciou - vyvrtáním díry do své hlavy.

Joeva přítelkyně Amanda Feilding také podstoupila autotrepanáciu. Amanda byla hlavní aktivistkou kampaně trepanace pro národní zdraví. 

Útěk z reality

Joe měl jistou budoucnost v makléřské firmě svého otce a dokonale nalinkovaný život. Měl krátce po státnicích, když se na všechno vykašlal a rozhodl uniknout z jednotvárného života, který pro něj plánovali jeho rodiče. Jakmile zanechal studia, začal užívat marihuanu a experimentovat s narkotiky. Ve Španělsku se seznámil s Bartem Hugesem, který ho přivedl nejprve k LSD a později k trepanaci.

Joe absolvoval trepanace celkem třikrát. V rozhovoru, který nedávno již jako 76-letý poskytl magazínu Vice, své zkušenosti popisuje následovně: "Žil jsem v Londýně, bylo to v roce 1967. Byl jsem úplně bez peněz a proto elektrická vrtačka vůbec nepřicházela v úvahu. Koupil jsem si ruční v obchodě s lékařským příslušenstvím. Vypadá jako vývrtka s ozubeným, ostrým kolečkem na konci. Uprostřed měl hrot, kterým se vyvíjí tlak na kost mozkovny, a otáčí se s ním, dokud se nevyvrtá do hlavy otvor. bylo to složité. bylo to jako otevírat vínovou láhev utěsněnou korkovou zátkou zevnitř. třepání byl tupý a lebku jsem nemohl správně uchopit. byl jsem na LSD.

O rok později jsem se o to pokusil podruhé. A udělal jsem to opět úplně stejně. Něco jsem z lebky vybral, ale nebyl jsem si jistý, jestli jsem se dostal skrz. Zpočátku jsem si myslel, že jsem skrz prošel, protože jsem zaslechl takový divný zvuk, když jsem vytahoval vrtačku z hlavy, znělo to jako bublání. Asi se mi kousek proniknout podařilo, ale myslím, že ne dostatečně.

V roce 1970 jsem to zopakoval potřetí. Lokálně jsem si umrtvil kůži, svaly a membránu kolem lebky. Byl jsem úplně střízlivý. Použil jsem elektrickou vrtačku, ale naneštěstí se jí porouchal kabel. Musel jsem přestat a s obvázanou hlavou jsem vzal vrtačku k sousedovi, který dokázal opravit všechno. Neptal se mě, jak se to stalo a co jsem dělal. Vrtačku mi opravil a já jsem se mohl vrátit k práci. Byl to skvělý pocit, asi po hodině jsem se začal cítit tak snadno, jak by ze mě někdo zvedl závaží. "

Zdroj: premuza.sk

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.