Tady je skutečný důvod, proč si indiáni nechávali narůst dlouhé vlasy

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zajímavosti Počet zobrazení:: 23716

Když vidíte muže s dlouhými vlasy, jaké o něm máte mínění? Že je hippiesákem nebo hipsterem?

Co kdybychom vám ale řekli, že dlouhé vlasy vytvářejí rozšířenou nervovou soustavu? Konkrétně pokud máte dlouhé vlasy, můžete přistupovat k mimosmyslovým zdrojům informacím.

To je důvod, proč si mnoho původních obyvatelů Ameriky udržovalo dlouhé vlasy. 

Během válek ve Vietnamu byly nasazeny do těchto bojů také speciální jednotky, které měly za úkol hledat v indiánských rezervacích talentované mladé muže a potenciální zvědy. Hledali muže, kteří měli silně rozvinutou schopnost sledovat něco nebo někoho. Když to tito lidé zjistili, bylo pro ně nepříjemné a málo motivující narukovat. Jakmile se však stali rekruty, nedokázali nikoho sledovat nebo být schopnými zvědy. Proč?

Indiánští rekruti při narukování tvrdili, že jejich vlasy by jim neměli stříhat. Říkali, že jejich absence by jim neumožňovala schopnost vnímat nepřítele, tedy pokud o vlasy přijdou, přijdou také o tuto schopnost. Vojenské vedení tomu samozřejmě nevěřilo a nevěnovalo žádnou pozornost, a tak těmto mužům vlasy i přes jejich žádost ostříhali. Poté, co se zdálo, že muži přicházeli o své vzácné schopnosti, si vojenské vedení později vždy pečlivě rozmyslelo, zda bude potenciální vojáky stříhat.

Rozhodli se tyto muže testovat, jejich schopnosti a talent.

Nechali muže spát v lese. Poté k nim poslali ozbrojeného nepřítele. Výsledky ukázaly, že muži disponující dlouhými vlasy včas zaznamenali blížícího nepřítele, a proto se vzbudili ze spánku a jejich vnímání nebezpečí v dostatečném předstihu jim zachránilo život.

Poté muže ostříhali a nechali je projít tímto testem znovu. Indiánští rekruti neprošli testem. Není to žádným novým poznatkem, který by byl nesmyslný. Vše to dává smysl.

Po milión let se savci vyvíjeli, až dospěli ke stádiu, kdy mají vlasy. A najednou se stali posedlými snahou zbavit se jich. Ale mohly by být vlasy něčím více, než jen nástrojem k udržení tepla nebo přilákání potenciálního partnera? Každá naše část má určitý důvod a funkci.

Zdroj: higherperspectives.com

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.