25 nejburtálnějších technik mučení v celé historii

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zajímavosti Počet zobrazení:: 72287

Jak mučili své otroky Egypťané? A co Rusové? Jakému typu mučení dávali přednost Američané? A co náš národ?

Mučení bylo vždy součástí touhy zjistit a mít informace od daného člověka, který byl mučen, aby tyto "chtěné" informace vypustil na svět. Lidé chtěli vždy vědět více, než bylo nutné. Jak toho docílili?

1. Sedící ve vaně

Prvním z využívaných typů mučení bylo "obyčejné sezení ve vaně", odkud člověku vyčuhovala pouze hlava. ta však byla pomazána medem a mlékem a po chvíli se na ni začal lepit různý hmyz. Oběť byla také pravidelně krmena, závěr koupele - voda plná výkalů.  Po pár dnech, kdy se voda hemžila různým hmyzem, včetně larev a červů, se člověk doslova rozkládal zaživa.

2. Sicilský býk

Byl navržen ve starověkém Řecku. Tato mosazná socha byla opatřena dveřmi ze strany, kudy se dovnitř dopravil člověk - objekt mučení. Pod býkem se rozdělal oheň, mosaz se tak nahřívala až se její barva změnila ve žhavě žlutou. Oběť mučení se tak pekla zaživa. Býk byl navržen tak, aby trýznivé zvuky mučeného a zároveň dým z pečícího se masa doprovázel býčí vyfukování nozdrami a zvuky, které vydává.

3. Probodnutí

Tento způsob popravy využíval slavný Vlad Napichovač - v 15. století v Rumunsku. Oběť byla nucena sedět na ostrém hrotu tyče, když byla tyč vzpřímena, mučený byl ponechán gravitaci, která jej nutila padat na tyči níže a tím byla oběť propíchnutá. To může trvat třeba i 3 dny. Vlad však takto ve své době ponechal až 20 tisíc obětí.

4. Kacířská vidlice

Vidlice byla oboustranná, na jedné straně se dotýkala hrudní kosti, na druhé straně krku. Pokud by oběť usnula, probodla by vidlice jednu ze zmíněných částí lidského těla.

5. Mučicí obojek

6. Ukřižování

Jedna z nejznámějších mučicích metod ve středověku, a to kvůli ukřižování Ježíše Krista.

7. Sedící na pyramidě

Oběť mučení seděla na zřídkakdy umyté pyramidě, takže pokud nezemřela napíchnutím se na ni, pak jistě na infekci způsobenou nehygienickým vzezřením dané pyramidy.

8. Olověné kapky

Žezlo bylo plněné roztaveným olovem, dehtem, vroucím vodou nebo vařícím olejem. Kapalo se s ním většinou na břicho v oblasti žaludku nebo na oči. Ve většině případů dotyčný umučený zemřel, protože se olovo dostalo do očních sliznic a způsobovalo trýznivou bolest a náhlou smrt způsobenou otravou.

9. Železná skříně

Člověk byl do skříně zavřen, nemohl se hýbat kvůli četným ostrým hrotům, které byly na dveřích skříně přidělány.

10. Kovová klec

Do této klece byly oběti zavírány a už se z ní živé ven nedostaly. Mnohdy mučitel využíval menších velikostí, než je pro člověka pohodlné.

11. Drtič

Navržen tak, aby vám rozdrtil prsty na rukou a nohou, ale také byl schopen rozdrtit kolena nebo lokty.

12. Lanové mučení

13. Gilotina

Gilotinu zná snad každý z nás.

14. Natahování

Nejbolestivější forma středověkého mučení. Klouby a kosti se dostávají z míst, kde patří, na jiná místa.

15. Kleště na jazyk

Jazyk byl dán do čelisti "nůžek". Poté mohl mučitel nepohodlně škubnout s tímto zařízením a jazyk byl tak oběti vytrhnutý.

16. Krysy

Na tělo oběti se dala uzavřená nádoba s krysami, která byla neustále ohřívána - krysy tak začaly být agresivnější a chtěly se z této nádoby dostat ven. Jediná pro ně reálná možnost byla přes měkké tělo oběti. Následovala smrt.

17. Křeslo

Obrázek křesla snad mluví za vše...

18. Cementové boty

Cementové boty byly zavedeny americkou mafií. Popraveni tak byli zrádci, podvodníci nebo nepřátelé. Jejich nohy byly umístěny do tvárnice, byl přidán cement. Po ztuhnutí byla oběť zaživa hozena do řeky nebo jiné vody s větší hloubkou. Dojde tak k utopení člověka.

19. Trhač masa

Mnoho mučicích technik bylo navrženo pro muže i pro ženy. Tato mučicí pomůcka byla vyrobena speciálně pro ženy - hroty byl většinou rozžhaveny a přiloženy ženě k poprsí, hroty zajely do masa. Žena pak byla za tyto hroty tahána, často jí vyrvali i kusy masa nebo vykrvácela.

20. Krokodýlí nůžky

21. Házení svázaných žen a mužů do vody - "republikánský sňatek"

Využíváno hojně v rámci Velké francouzské revoluce. Jednalo se o svázání muže a ženy a následně jejich hození do řeky.

22. Kolo

Oběť byla přivázána k velkému dřevěnému kolu, které bylo otáčeno a mučitel zároveň železným kladivem rozbíjel kosti přivázaných končetin.

23. Ostrý osel

Velmi oblíbený mučicí nástroj v době inkvizice. Oběť byla na osla položena nahá obkročmo. Mučitel dával na nohy postupně závaží, až byla oběť rozkrojena napůl.

24. Visící oběť

Oběť mučení byla řezána zaživa. Krev stékala skrze hlavu do komory pod mučicí místností. Krev však tekla stále do hlavy, oběť tak byla po dlouhou dobu při vědomí. Při rozřezání břicha však přišla často agónie a následná smrt.

25. Natažený a rozčtvrtěn

Technika spočívá v tom, že je tělo mučeného přivázáno pevně k desce, jeho končetiny jsou však přivázány ke koním. Ti jsou pak najednou popohnání k běhu, tím mučeného odtrhli všechny končetiny a ponechali jej ve vlastní krvi a bolesti.

Zdroj: list25.com

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.