Vědecký důkaz reinkarnace! Ano, duše existuje!

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zajímavosti Počet zobrazení:: 22680

Hodně lidí si pod pojmem „duše“ nic moc nepředstaví kvůli řadě náboženských interpretací a dogmat. Jednoduše si myslí, že je to „blbost“. Avšak koncept vědomí, který se dokáže oddělit od těla, už je reálnější představou. Příkladem může být klinická smrt, mimotělní zážitky, astrální projekce anebo právě reinkarnace.

 Důkaz reinkarnace je tím nejlepším vědeckým důkazem o tom, že duše existuje. Reinkarnace je nepopíratelná a existuje pro ni mnoho důkazu. Pojďme se na ně podívat!

Za začátku si musíme ujasnit, že nepotřebujeme hmatatelný důkaz, abychom mohli něčemu uvěřit. Pokud v předpovědi počasí řeknou, že je 70% šance deště, vezmeme si deštník. Anebo si nemusíme být 100% jistí, že na nás nespadne meteorit, a i tak vyjdeme z domu.

Reinkarnace je něco, co nemůže být objektivně změřeno jako třeba chemická reakce, takže se jedná de facto o nedokazatelný princip. I tak zde můžeme předložit  mnoho existujících důkazů.

Dr. Ian Stevenson, Ph.D., bývalý profesor psychiatrie na univerzitě ve Virginii, strávil 40 let výzkumem dětských příběhů o reinkarnaci. Vyšetřil přes 3000 nezávislých vzpomínek na minulé životy. Mezi nimi bylo tolik věrohodných příběhů, že neměl potřebu studovat je všechny, aby uvěřil.

Mateřská znaménka

Dle výzkumu se současná mateřská znaménka nacházela na místech, kde došlo v předchozím životě k vážnému či smrtelnému zranění anebo na místě nějaké vrozené vady.

U 43 ze 49 případů (ty, které měly i lékařskou dokumentaci) se potvrdilo spojení mateřského znaménka se zraněním.

Ověřitelné vzpomínky na minulý život

Vzpomínky, které se dětem vybavily, byl až příliš specifické, než aby si je vymyslely. 3 případy Dr. Stevenson prošetřil důkladně a z 30-40 prohlášení, na které si děti vzpomněly, bylo v průměru 82-92% správně.
Děti byly schopné si vybavit přesná jména, charaktery, zaměstnání, jména rodičů, sourozenců nebo přesné místo bydliště. Byly schopné se zorientovat ve městě, ve kterém nikdy předtím nebyly, a říct vše o místní komunitě a lidech.

Fobie způsobené traumaty z minulých životů

Dr. Stevenson se o tyto fobie velmi zajímal. Většinou se pojí se smrtí v minulém životě. Tuto asociaci potvrdil v 36% ze 387 případů. Tyto fobie se často ukázaly ve velmi brzkém věku, ještě předtím, než si děti byly schopné vzpomenout na minulý život. Uvádí příklad jedné holčičky ze Srí Lanky, která jako miminko nesnášela koupání. 3 dospělí ji museli držet, aby ji vykoupali. V 6 měsících se pak začal projevovat strach z autobusů. Když holčička vyrostla a byla schopná si vzpomenout na svůj minulý život, uvedla, že když šla po úzké cestě kolem zatopeného pole, jel proti ní autobus. Aby se mu vyhnula, chtěla ustoupit, ale upadla a utopila se.

Uznání vědecké komunity

Dr. Stevenson sesbíral 20 nejzajímavějších příběhů a publikoval je v knize Twenty Cases Suggestive of Reincarnation. American Journal of Psychiatry tuto knihu zhodnotil jako dostatečně detailní a důvěryhodnou, aby reinkarnace vysvětlila jejich příběhy.

Kniha měly pozitivní recenze i ze strany Journal of Nervous and Mental Disease a  International Journal of Comparative Sociology.

Zde je video poskytnuté televizí ABC, které vám umožní nahlédnout do povahy těchto příběhů. Je důležité říct, že jde o Američany, tudíž nebyli podporováni rodiči ani nikým jiným věřit v reinkarnaci v rámci náboženství:

 

Závěr

Výzkum Dr. Stevense je pouze zlomek důkazů, které o reinkarnaci existují. Jaké je nejlepší vysvětlení těchto případů? Jak je možné, že si děti pamatují jména a vzájemné vztahy s lidmi, které v současném životě nepotkaly? Proč máme mateřská znaménka a fobie z nejrůznějších věcí, i když jsme s nimi žádnou špatnou zkušenost nezažili? Jak jinak než reinkarnací si lze tyto jevy vysvětlit?

Už bychom měli přestat brát reinkarnaci na lehkou váhu a uvědomit si, že duše existuje, a že sbírá naše data. Musí být nějaká nefyzická část nás samotných, která si zachovává všechny vzpomínky, když vchází do nového těla.

Tato hypotéza si konečně získala pozornost mainstreamu a stále je podrobována dalšímu poznávání. Pokud se podíváme na reinkarnaci bez jakéhokoli náboženského či kulturního kontextu, vysvětlí mnohé.

Zdroj: spiritpscienceandmetaphysics.com

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.