Toužíte po šťastném životě? Přečtěte si 10 rad papeže Františka

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zajímavosti Počet zobrazení:: 6491

Desatero šťastného života, které představil papež František světu, vybízí lidi zpomalit, být velkorysý a bojovat za mír.

1. Žij a nech žít. "Každý by měl mít na paměti princip" Pohni se směrem dopředu a jiných nech dělat totéž "."

2. Rozdávej se ostatním. "Lidé potřebují být otevření a velkorysí vůči jiným. Pokud se totiž uzavřou do sebe, znásobují riziko, že se stanou egocentrik. A stojaté vody se přemění na hnijící ".

3. Postupuj v životě klidně. Papež používá obraz z argentinského románu, ve kterém se hlavní postava gaucho Don Segundo zpětně ohlíží na svůj život.

"Říká, že v mládí byl proudem plným skal, které si s sebou nesl. Jako dospělý byl pospíchajícím se řekou a na stáří se pohyboval pomalu jako voda v bazénu," říká papež.

Právě obraz vody v bazénu je mu sympatický, protože má v sobě "schopnost laskavého a pokorného pohybu, klidného života".

4. Zdravý smysl pro volný čas. "Umění radosti z uměleckého díla, literatury a zda z hraní se s dětmi se vytratila. Konzumní způsob života nám přinesl neklid a stres, čímž lidé přišli o zdravou kulturu volného času," poznamenal František.

I proto vyzývá rodiče, aby si našli čas na své děti, navzdory tvrdé práci, kterou musí dennodenně v práci odvádět. Stejně by měly rodiny naučit vypínat televizor, když spolu jedí. Ten nám totiž zabraňuje někdy ve vzájemné komunikaci.

Papež varoval: Pozor, nastoluje se neviditelná tyranie. A nastínil cestu, jak z toho ven

Papež František varuje před globálním ekonomickým kolapsem

5. Neděle má být vašimi prázdninami / svátkem. Zaměstnanci by měli mít v neděli volno, protože "neděle je tu pro rodinu", odkazuje papež.

6. Najdi novátorské způsoby k vytvoření důstojných pracovních míst pro mladé lidi. "Pokud nebudou mít dostatek příležitosti, skončí u drogách" a budou tak náchylnější k zločinu."Nestačí jim dát jídlo. Důstojnost získáte, když domů přinesete jídlo vlastní prací".

7. Respektuj a starej se o přírodu. Degradace životního prostředí "je jednou z největších výzev, kterým čelíme". Jednou z otázek, kterou si sami sobě nedáváme je: nepáchne lidstvo zločin takovým tyranským chováním k přírodě?

8. Přestaň být negativní. "Potřeba mluvit o druhých ve špatném naznačuje nízký stupeň sebeúcty". To znamená, "místo toho, abych vyzvedl sebe, ponižuji druhých". Zbavit rychle se negativních myšlenek je přitom prospěšné zdraví ".

9. Nesnaž se převracet jiných na tvou víru, respektuj jiné vyznání. "Můžeme jiných inspirovat svědectvími, tak že komunikací budeme růst všichni. Jednou z nejhorších věcí je však snaha druhých lidí o převracení na naši víru. Mluvím o cíleném přesvědčování a ne o osobním dialogu, kde každý vystupuje s vlastní identitou. Církev roste díky své přitažlivosti, ne vábením jiných ".

10. Pracuj pro mír. "Žijeme v době mnoha válek a volání po míru tak musí znít mimořádně hlasitě. Mír občas přitom může vypadat, jako bychom byli ticho, ale není tomu tak. Mír je vždy aktivní a dynamický.

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.