Tesla předvedl lidem rádio a lidé nevěřícně užasli. Prokázal, že byl skutečný génius...

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zajímavosti

Hodnocení uživatelů:  / 0

Nikola Tesla byl jeden z největších vynálezců světa. V roce 1898 sestrojil rádiem řízenou loď a předvedl ji veřejnosti. Byla to nevšední podívaná.

Na Elektrické přehlídce v Madison Square Garden demonstroval Tesla něco, co tehdejší lidé jen stěží mohli pochopit. Tesla početnému auditoriu oznámil, že loď je vybavena "vypůjčenou myslí", tedy že je inteligentní.Nikdo nechápal, jak se loď může sama pohybovat a měnit směr.

Vypěstujte si borůvky i uprostřed zimy. Takhle jednoduše to jde...

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zajímavosti

Hodnocení uživatelů:  / 0

Vedeli ste, že okrem iných zdravotných prínosov vás čučoriedky chránia pred stratou pamäti?

Štúdia z roku 2012 odporúča, že konzumácia jednej porcie čučoriedok týždenne spomaľuje kognitívny pokles o niekoľko rokov.

Jedným z možných vysvetlení, s ktorým prišla štúdia z roku 2013 pri pokusoch na myšiach, je, že čučoriedky by mohli chrániť mozog tým, že odstraňujú toxické bielkoviny, ktoré sa v ňom nahromadili.

Osmiletý chlapec si otevřel pekařství, aby koupil své mámě dům

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zajímavosti

Hodnocení uživatelů:  / 0

Jalen Bailey má osm let a před pár měsíci si otevřel pekařství. Chce své mamince samoživitelce koupit dům. Sharhonda Mahanová je na svého syna pyšná.

Svůj pekařský byznys rozjel osmiletý chlapec ve Fresnu v Kalifornii. Nabízí cookies, koláčky, muffiny, dortíky s oříškovým máslem i banánový chlebíček. "Chci našetřit dost peněz, abych své mámě mohl koupit dům. Abychom v něm já a moje máma mohli být šťastní," říká malý Jalen. 

Lidé jsou spolu, dokud spolu být chtějí

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zajímavosti

Hodnocení uživatelů:  / 0

Lidé jsou spolu, dokud spolu být chtějí. Žádná povinnost, čest, ani morálka nepřikovají jednoho člověka k jinému.Když někdo chce odejít, odejde z domova, od dětí a třeba i od umírajícího. Pokud odejít nechce, zůstává.

Když někdo chce být s tebou, nezabrání mu v tom žádné tvoje nedostatky. A když tě chce opustit, nezadrží ho žádné tvé přednosti.

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.