Ve Finsku byly otevřeny tendery na prodej dětí odebraných rodičům

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 19066

Noviny Uusi Suomi zveřejnily interview s „dětskou“ ministryní Finska, Marií Guzeninou-Richardson, v němž oznámila zahájení nabídkových řízení za 620 milionů eur mezi účastníky trhu v oblasti služeb systému Lastensuojelu.

Jde o komerční „přerozdělování“ odebraných dětí.

„Jednoduše řečeno, kdo vyhraje více dětí, ten bere více peněz od státu,“ říká v rozhovoru paní ministryně.

Smutné video: Další rodina ve Finsku se stala obětí juvenilního systému

Ve Finsku byla vydána kniha o „dětském GULAGu“ – juvenilních koncentračních táborech

Pracovníci juvenilních služeb ve Velké Británii odebrali dítě přímo z lůna matky

Státe, vrať nám naše děti! Zní hlasitě v zemích západní Evropy

Bezostyšně připomíná, že děti teď patří do seznamu nejoblíbenějšího zboží ve Finsku, protože poptávka určuje trh. Počet soukromých společností na trhu obchodování s dětmi ve Finsku výrazně převyšuje počet dětí odebraných z jejich rodin. Proto ministryně vidí budoucnost v „komerční distribuci dětí“ ve Finsku přes velké společnosti.

Je zajímavé, že jen před 2 lety (1. 2. 2011) na svém blogu paní Guzenina-Richardson napsala, že finský systém státních dotací v oblasti ochrany dětí je „zvrácený“, protože podporuje odebírání dětí: čím více dětí magistrát odebere, tím více dotací získává od státu. Podle údajů služby Lastensuojelu ve finském „byznysu s dětmi“ je nyní oficiálně vedeno 60 000 dětí.

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.