Slovenský prezident Kiska: Byl by sem rád, kdyby se na Slovensko stěhovalo více imigrantů

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 6501

Je naozaj na zamyslenie, ako môže na čele Slovenska stáť človek, ktorý podľa vlastných slov “bol smutný” z rozdelenia Československa a teda zo vzniku samostatnej Slovenskej republiky. Prezident SR Andrej Kiska v rozhovore pre portál idnes.cz taktiež vyhlásil, že by bol veľmi rád keby na Slovensko prichádzalo oveľa viac imigrantov, pretože to by znamenalo, že sa našej krajine dobre darí.

Prezident Andrej Kiska hneď v úvode rozhovoru poriadne prekvapil. Rozdelenie Československa totiž podľa jeho slov znášal veľmi zle: “Pre mňa osobne predstava, že sa Československo rozdelí, že zrazu vzniknú colnice, že budeme musieť stáť v radoch na hraniciach medzi Českom a Slovenskom, bola veľmi smutná,” vyhlásil slovenský prezident.

Kiska však neostal smutný nadlho. Je rád, že sme sa “opäť spojili” tentokrát vo forme Európkej únie: “Nastala síce tá smutná časť, ale našťastie prišla potom aj tá dobrá, že sme skutočne zasa v jednom celku (v Európskej únii, pozn. red.), Síce aj s ďalšími krajinami, ale sme tam spoločne. Každá krajina tam došla svojou cestou, každý z našich štátov ukázal, že samostatne dokáže rásť a môže sa mu dobre dariť.”

V rozhovore sa Kiska dotkol aj témy migrácie. Podľa Kisku by sa na Slovensko malo sťahovať viac imigrantov:

“Nejde o to, či to budú Česi, môžu to byť Nemci, Íri. Úžasný projekt Európskej únie nám práve toto umožňuje, tam, kde sa cítite dobre a šťastne, tam žijete.

Viem si to nielen predstaviť, ale bol by som aj veľmi rád, keby sa do našej krajiny chcelo sťahovať viac ľudí. Pretože by to bol signál, že sa našej krajine dobre darí. Bohužiaľ, realita je taká, že ako vy v Česku, tak my na Slovensku máme dnes nedostatok pracovných síl.”

Prezident SR chce taktiež pomôcť aj imigrantom z krajín tretieho sveta: “Kvóty nie sú dobré riešenie. Som ale presvedčený, že každá vyspelá krajina, medzi ktoré počítam aj Slovensko, by mala nájsť spôsob, ako utečencom, ktorí utekajú pred vojnou, pred smrťou, pred násilím, pomôcť.”

Prezident Andrej Kiska tak opäť potvrdil niektoré názory ľudí, že je protislovensky naladený. V rozhovore pre portál idnes.cz priznal, že bol zo vzniku Slovenskej republiky smutný, a preto nie je vôbec prekvapivé, že vyznamenal “osobnosti”, respektíve liberálnych extrémistov ako Fedor Gál, či Sorosovho priateľa Martina Šimečku, ktorí sú známi tým, že broja proti Slovensku.

Zdroj: 1

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.