Celý život si myslel, že všichni členové umřeli v koncentračním táboru. 102letý muž, který přežil Holokaust, se setkal se svou rodinou

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 1878

Holocaust bude vždy jeden z nejtragičtějších důkazů toho, čeho jsou lidé schopni. Téměř 6 milionů lidí, hlavně Židů, zemřelo v koncentračních táborech. Mnoho rodin bylo navždy zničeno. Ti, kteří přežili, byli přesvědčeni, že žádný z jejich milovaných nepřežil. To byl případ Elia a Volfa Pietruszkových, bratrů, kteří utekli z tábora.

Elia má nyní 102let a dozvěděl se o živých příbuzných díky projektu Židů "Yad Vashem". Ústav paměti se zabývá uspořádáním setkání rodinných příslušníků, kteří ztratili kontakt po odchodu z táborů.

Ukázalo se, že bratr muže také přežil. Oba založili své vlastní rodiny. Ukázalo se, že Elia měl synovce, který přiletěl do Izraele, aby se mohl setkat se strýcem. Nakonec se celá rodina, včetně nejmladší generace, může navzájem poznat!

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.