Islamizace Dánska postupuje, mešity rostou jako houby po dešti

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 1916

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan tvrdě pracuje na posílení islámu na Západě. Jedním z prostředků k posílení islámu je výstavba nesčetných mešit v celé Evropě.

"Ano, integrujte se do německé společnosti, ale nezapojujte se. Nikdo nemá právo vás zbavit vaší kultury nebo identity, "vysvětlil Erdogan v roce 2011, když se objevil v Düsseldorfu.

"Přesuňte se do nejlepších oblastí. Jezděte s nejlepšími auty. Žijte v těch nejlepších domech. Neroďte tři, ale pět dětí. Jste budoucnost Evropy. To bude vaše odpověď na všechny nespravedlnosti vůči vám, "vyzval všechny občany Německa pocházející z Turecka.

Další zemí, která se stále více stává kořistí islámu, je Dánsko.

Chystá se otevření dvou nových mešit v Roskilde a Holbæku, v loňském roce byly otevřeny turecké mešity ve Frederici a Aarhu, nyní "obohacují" panoráma měst. Další turecké mešity byly otevřeny v roce 2013 v Ringstedu a Hedehusene. Mešita v Køge byla rozšířena o kulturní centrum. V Dánsku je nyní 27 tureckých mešit. Osm z nich nyní stojí před volbou se rozšířit.

Nová mešita v Roskilde je přímo podřízena tureckému Ředitelství pro náboženské záležitosti (Diyanet).

„Je to obecný trend, kdy Diyanet získává budováním nových mešit zvýšený politický, náboženský a kulturní vliv v Evropě,“ řekl profesor Samim Akgönül z univerzity ve Štrasburku. Ve svém výzkumu dospěl k závěru, že kázání v mešitách pod vlivem Diyanetu jsou plná politických a národních sdělení od Erdoganova režimu.

Představitelé mešity samozřejmě mají zcela odlišný názor: "Diyanet není politický, i když patří do Turecka, tak je nezávislý na vládě,“ říká Tuncay Yilmaz, člen představenstva Roskilde Ayasofya mešity.

Joy Mogensenová, starostka Roskilde, necítí vliv turecké vlády ve své zemi. Těší se naopak na "integrační práci", kterou ji nová mešita nyní splní. Pozvání nejen pro ni, ale i biskupa k položení základního kamene v únoru 2016 dokazují, že jsou "dobrými lidmi", tvrdí Joy Mogensenová.

Jeden z těchto „dobrých lidí“, který by se v budoucnu „integroval“, je Tuncay Yilmaz, člen vedení mešity a jeden z vedoucích politiků sociální demokracie, je napojen na antisemitské a anti-demokratické hnutí Milli Gorus, největší islámskou organizací na Západě. Provozuje cestovní kancelář v Dánsku. "Nejsem členem organizace, pracuji jen pro svou cestovní kancelář," tvrdí Tuncay Yilmaz.

„Kdybychom měli nějaké pochybnosti, tak bychom s ním promluvili, ale nic nevíme,“ řekl vůdce Socialistické demokracie v Rosklide Søren Kargaard.

Takže dánské orgány tváří v tvář rostoucímu vlivu islámu a tureckého prezident ve své zemi, nemají důvod k obavám, podle hesla: „Není to nic proti Dánsku!“

Zdroj: 1

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.