Rasističtí Češi! Arabská TV přijela do Česka a vyslechla muslimské „lékaře, inženýry a počítačové experty“

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 4353

„Nezávislá“ arabská zpravodajská televize Al-Džazíra přináší tklivou reportáž o údajně trudném životě muslimů v České republice, kteří jsou prý setrvalým terčem nenávisti ze strany domácího obyvatelstva.

Al-Džazíra zmiňuje, že v České republice žije maximálně okolo 20 000 muslimů, ale přesto se islám stal hlavním tématem české politiky. „V parlamentu po nedávných volbách posílil protiislámský politik Tomio Okamura, jehož SPD se stala třetí nejsilnější politickou stranou v zemi. Vítěz voleb a šéf ANO Andrej Babiš za ním ve své protiislámské rétorice příliš nezaostával,“ uvádí televize chybně, protože SPD ve skutečnosti obsadila až čtvrté místo za Piráty.

„Mnoho mých přátel již ze země odešlo. A jestli nebyla právě zdejší islamofobie hlavním důvodem, tak hned tím druhým nejdůležitějším,“ cituje Al-Džazíra osmatřicetiletého Palestince Raeda Shaikha, který žije v Praze a pracuje zde v oboru IT. Se svojí troškou do mlýna přichází také šéf české muslimské komunity Vladimír Sáňka, který stanul v loňské roce před soudem kvůli šíření radikální islámské knihy.

„Mnoho muslimů v České republice jsou lékaři, inženýři, IT specialisté, ale přesto se některé politické strany snaží útočit na jejich práva a eliminovat islám,“ cituje zpravodajská televize osmapadesátiletého Sáňku a zmiňuje snahu Okamurovy SPD zakázat právo šaría i islám a zavést další restrikce v azylové oblasti pro muslimské žadatele. S úlevou však Al-Džazíra odkazuje na slova předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského, podle kterého není možné zakazovat náboženství.

Rostoucí protiislámské nálady vedly dle Al-Džazíry k nárůstu nenávistných projevů vůči muslimům. „V červenci byla napadeny dvě muslimské ženy. Jednou z obětí byla manželka Raeda Shaikha, který znovu opakuje, že se pro muslimy stává život v České republice stále obtížnějším. Ten si mimo jiné také stěžuje, že majitelé velkých sálů nechtějí muslimům pronajímat prostory pro oslavy muslimských svátků.“

„Navzdory malému počtu muslimů jsou Češi náchylní k populismu a myšlenkám krajní pravice. I vzhledem k dlouhodobému pronásledování etnických Romů. Jak vyplynulo z průzkumu Harvardské univerzity z letošního roku, kterého se zúčastnily stovky tisíc Evropanů, Češi měli vykazovat v porovnání s ostatními národy více rasistické postoje,“ uvádí v závěru kontroverzní zpravodajská televize, kterou kritici často obviňují ze spolupráce s islámskými teroristy.

Zdroj: 1

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.