Švédský politik vyzval k nasazení armády do no-go zón

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 3861

Dvacet členů švédské politické Umírněné strany (strana získala v posledních volbách 23,2 procent) vládě navrhlo, aby do nejnebezpečnějších oblastí v zemi, tzv. no-go zón, nasadila armádu, která by bojovala s násilím gangů.

Politik této strany Mikael Cederbratt učinil návrh tento týden: “Situace ve vyloučených oblastech se zhoršila. Gangy převzaly kontrolu a policie musela ustoupit. V těchto místech již švédské právo neplatí.”

Cederbratta podpořilo 19 dalších členů strany, kteří podepsali návrh, aby byly švédské ozbrojené síly nasazeny do imigrantských předměstí Stockholmu jako jsou Hallunda-Norsborg, Tensta, Rinkeby, a Husby Botkyrka.

“Je absolutně nezbytné něco dělat, protože tyto gangy jsou jako nádory rakoviny v naší zemi a je to urgentní. Jsem absolutně přesvědčen, že my, švédský národ, musíme kriminálním gangům vyhlásit válku,” řekl Cederbratt.

“Je zodpovědností státu, především policie, udržet zákon. Ale policie dnes nemá dostatečné počty, aby veřejný pořádek udržela,” dodal.

V některých oblastech Švédska, a policie jich naposledy napočítala přes 60, jsou policisté i záchranáři brutálně napadáni. V Rinkeby se policie snažila postavit novou policejní stanici, ale nenašla žádnou firmu, která by měla odvahu v oblasti stavět.

Cederbratt proto navrhuje, že by armáda mohla převzít v těchto oblastech funkci policie. Vždy v doprovodu alespoň jednoho policisty.

“Vojenská policie by byla perfektní. Také máme vojáky se zkušeností z misí OSN, kteří podobnou práci v nebezpečných oblastech již dělali. Pokud dostanou potřebný trénink, mohou pod dohledem policie odvést dobrý kus práce.”

Tento týden byla také vyhozena do vzduchu policejní stanice v Helsingborgu.

Zdroj: 1

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.