Rusové prudce odpověděli BBC na obvinění z pronásledování jejich novinářů

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 1903

Na ministerstvu zahraničních věcí zkritizovali natáčecí skupinu dokumentárního filmu BBC Rusko se Simonem Reevem, která informovala o jejich pronásledování a zadržení.

„Korespondent BBC si pokládá věčnou a zbytečnou otázku všech mainstreamových médií: Pokud se tak chovají k zahraničním novinářům, tak jak je to s řadovými ruskými?

Odpovídáme. Ruským občanům celkově a konkrétně novinářům se musí a pracuje dobře, pokud nezapomínají na nutnost dodržování zákonů Ruské federace," píše se ve sdělení MZV.

Na diplomatickém úřadu připomněli, že kameraman natáčecí skupiny neměl akreditaci pro natáčení na území Ruska, kromě toho dvakrát bez povolení vypustil bezpilotní letadlo, za což byl pokutován. Kromě toho novináře zajímaly zóny se zvýšeným nebezpečím, například záplavy vyvolané jarní povodní. Na úřadu připomněli, že přístup na taková místa je omezen, na což novináře upozornili právo chránící orgány.

„Pokud se tyto případy nazývají pronásledováním, tak vzniká otázka, jestli dodržují výše zmínění novináři zákony a zákonné požadavky zástupců vládních orgánů své země? A pokud ne, zůstávají bez trestů? Není potřeba míchat realitu s rusofobními stereotypy," shrnuli na MZV.

Ministerstvo v únoru otevřelo na své stránce rubriku zasvěcenou fake news o Rusku. V části úřadu se vyvracejí materiály různých zahraničních médií, které uvádí do omylu, včetně Times, CNN, Euronews a dalších.

Zdroj: 1

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.