Proameričtí bojovníci zaútočili na ruský bitevník. Zběsilá palba výsledek nepřinesla...

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 5578

Extrémisté z organizace Džajš al Izza se v Sýrii pokusili sestřelit ruský šturmovik.

Ozbrojenci na severu provincie Hama zaútočili na bitevní letoun Su-25 ruských Vzdušných a kosmických sil. Použili k tomu – jako v minulosti už nesčetněkrát – jeden z nejpoužívanějších „zbraňových systémů“ v syrské válce: na pickupu namontovaný dvouhlavňový protiletadlový kanon ZU-23-2.

Terorista vedl na cíl intenzivní palbu, ale i tento pokus byl marný.

Džajš al Izza je jednou z organizací, které Spojené státy, účelově a realitě navzdory, označují za „umírněné“ a podporují je dodávkami zbraní, konkrétně například protitankovými řízenými střelami BGM-71 TOW. Ozbrojenci tyto zbraně používají v boji proti syrské armádě.

Suchoj Su-25 je jedním z nejodolnějších bojových letadel na světě. Pancíř chrání důležité systémy letadla stejně jako pilota, který sedí v kabině zhotovené z pětadvacetimilimetrového pancíře z titanové slitiny.

ZU-23-2 je legendární třiadvacetimilimetrový protiletadlový automatický dvojkanon, vyvinutý v 50. letech v Sovětském svazu. Vyráběl se také v Bulharsku, Polsku, Egyptě a v Čínské lidové republice. Jako vysoce univerzální a poměrně spolehlivou zbraň jej v Sýrii používá většina stran účastnících se pozemních bojů.

Zdroj: ea24.cz

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.