Evropská komise neodsoudila násilí v Katalánsku. Juncker, Merkelová, Tusk i Sobotka mlčí

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 3419

Evropská komise dnes zveřejnila prohlášení, ve kterém tvrdí, že „chaotické referendum v Katalánsku bylo nezákonné“ a vyzvalo všechny strany k ukončení násilí a zahájení dialogu. Je to asi jakoby 18. listopadu 1989 Evropa vyzvala KSČ a demokratickou opozici k ukončení násilí. Ze záběrů z Katalánska jasně vyplývá, že násilí bylo zcela jednostranné.

Komise vyjádřila důvěru španělskému premiérovi Marianu Rajoyovi, že situaci ve Španělsku zvládne „v respektu ve španělskou ústavu a základní práva občanů, která jsou v ní ukotvená.“ Mluvčí komise Margaritis Schinas řekl, že „násilí nemůže být politickým nástojem,“ nicméně Komise jeho ústy toto násilí neodsoudila.

„Je čas pro jednotu a stabilitu, nikoliv rozdělení a fragmentaci,“ dodal Schinas. Pokud by se prý Katalánsko odtrhlo od Španělska, ocitlo by se mimo EU.

Twitterové účty úředníků a politiků EU, které jsou jindy plná prohlášení, jsou nyní potichu. Mlčí Juncker. Násilí neodsoudil Schultz, jen vyzval k deeskalaci. Mlčí Merkelová. Mlčí Tusk. Mlčí Sobotka.

nás doma se trochu překvapivě vyjádřil velký bojovník za EU a europoslanec Pavel Telička, když odsoudil „brutalitu španělské policie.“

A předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček.

Ale i Andrej Babiš.

Kalousek se osobně k násilnostem nevyjádřil, ale sdílel pár tweetu, které jej odsuzují. Na to, že šlo o největší politické násilí ze strany státu proti opozici v Evropě za posledních 28 let, je to docela málo.

Zdroj: 1

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.