Proč válka? Protože americký průmysl potřebuje suroviny z KLDR

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 7619

Vzácné zeminy jsou základní surovinou pro výrobu mikroelektronických součástek. Většina prvků vzácné zeminy se těží v Číně. Velké zásoby by měly být v Afghánistánu a Severní Koreji.

Pro Severní Koreu je vývoz těchto surovin do Číny důležitým zdrojem příjmů.

"Vzácné zeminy", "kovy vzácných zemin" nebo "prvky vzácných zemin" jsou termíny pro chemické prvky 3. podskupiny periodické tabulky. Patří mezi ně skandium, lanthan, cer, praseodym, neodym, promethium, samarium, europium, yttrium, gadolinium, terbium, dysprosium, holmium, erbium, thulium, ytterbium a lutecium. Protože tyto prvky byly nalezeny jenom v některých zeminách a minerálech, které jsou velmi vzácné, jsou nazývány "vzácnými zeminami".

Čínská lidová republika má dvě největší ložiska, kde se vzácné zeminy těží a to ve Vnitřním Mongolsku a v Mandžusku. I přes největší zásoby a největší produkci „vzácných zemin“ je Čína málokdy vyváží, ale většinu prvků z vytěžených vzácných zemin spotřebuje ve vlastní průmyslové výrobě (výroba počítačů, chytrých telefonů, mikročipy, zábavní elektronika atd.).

Čína dokonce vzácné zeminy dováží, aby měla dostatek surovin pro svou vlastní průmyslovou výrobu. Od koho? Ze Severní Koreje!

Předpokládá se, že Severní Korea má neoficiálně druhé největší zásoby "vzácných zemin" - v hodnotě několika tisíc miliard dolarů.

Kim Čong-un si je vědom, že sedí na zvláštním druhu zlatého pokladu. Za "vzácné zeminy" může severní Korea koupit od Číny vše, co potřebuje. Tento obchod jistě hraje velkou roli v současné severokorejské politice.

Další zemí, kde se předpokládají bohaté zásoby "vzácných zemin", je Afghánistán! Objevy velkých ložisek v zemi změnily Trumpovu politiku vůči Afghánistánu. Donald Trump posiluje armádu Spojených států v Afghánistánu. Trump využívá tuto ekonomickou příležitost, aby zdůvodnil a také v budoucnu kompenzoval nákladnou válku v Afghánistánu.

Minerální bohatství Afghánistánu se odhaduje na 1 až 3 biliony dolarů. Afghánistán má obrovské zásoby mědi, železa, chromu, rtuti, zinku, vzácných drahých kamenů, stejně jako zlata a stříbra, a především nejdůležitější je lithium pro baterie a vzácné zeminy pro mikroelektroniku.

Zdroj: 1

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.