Čínská policie nařídila muslimům odevzdat všechny kopie Koránu

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 5505

Čínské úřady přitvrdily ve svém tažení proti muslimům v neklidné severozápadní provincii Xinjiang. Podle místních zdrojů musejí muslimové odevzdávat islámské náboženské předměty jako je Korán nebo modlitební koberečky. Pokud u nich tyto věci budou objeveny, čelí prý přísným trestům.

Podle rádia Free Asia zprávy o těchto vládních aktivitách přišly minulý týden z Kashgaru, Hotanu a dalších regionů.

Mluvčí exilového „Světového ujgurského kongresu, Dilxat Raxit, říká, že obdrželi oznámení, že každý etnický Ujgur musí odevzdat úřadům vše, co souvisí s islámem. Oznámení o této povinnosti lidé dostávají i přes oblíbenou aplikaci WeChat.

Podle místních zdrojů začaly úřady odstraňovat všechny kopie Koránu starší pěti let kvůli extremistickému obsahu. Jde o kampaň Číny proti „nezákonným“ náboženským předmětům, které vlastní většinou Ujgurové.

Tato kampaň zakazuje nezákonnou publicistiku, náboženské aktivity, náboženské vyučování a předměty, o kterých se stát domnívá, že jsou nástrojem terorismu, jako jsou hořlavé předměty a nože.

Ujgurská americká asociace v nedávném tiskovém prohlášení sdělila, že Čína zavedla nová omezení, která ještě více kriminalizují náboženskou praxi a víru.

Ujgurský Projekt lidských práv Čínu požádal, aby respektovala mezinárodní lidskoprávní standardy týkající se svobody náboženství a ukončila pronásledování Ujgurů.

Čína tvrdí, že čelí hrozbě vnitrostátních kultů a radikálního islámu. Podle vyjádření na oficiálním webu Rady státu jsou nedávná opatření zaměřena na „udržení práva, zablokování extremismu a vypořádání se se zločinem.“

Zdroj: 1

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.