Merkelová neměla otevřít hranice bez souhlasu parlamentu, oznámila vyšetřovací komise

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 3193

Zpráva, kterou vypracovali právní experti německého parlamentu, tvrdí, že parlament, a ne Angela Merkelová, měl udělat rozhodnutí o otevření německých hranic imigrantům v září 2015.

Vědecký úřad Bundestagu, který zprávu vypracoval, tvrdí, že rolí německého parlamentu (Bundestagu) je rozhodování o všech záležitostech pro stát důležitých.

Hlavním poselstvím zprávy je zjištění expertů, že rozhodnutí přijmout statisíce migrantů, které Merkelová 4.září 2015 udělala, bylo rozhodnutím „pro stát důležité,“ tedy v kompetenci parlamentu.

Experti upozorňují na rozhodnutí německého ústavního soudu o spojování rodin uprchlíků v Německu s příbuznými v zahraničí. V rozhodnutí je, že „parlament je povinen rozhodnout zda a do jaké míry příchod cizinců do země ovlivní počet ne-Němců v populaci.“

Z toho prý vyplývá, že rozhodnutí o otevření hranic měl udělat parlament, protože toto rozhodnutí vedlo ke změně počtu neněmecké populace v zemi.

Merkelová své tehdejší rozhodnutí probrala jen s několika členy své vlády. Tato vláda do dnešního dne nevysvětlila, na jakém právním základě své rozhodnutí udělala.

Ani poté, co do Německa začaly denně proudit desetitisíce imigrantů parlament o jejich vpuštění nehlasoval.

Podle německého práva nemají uprchlíci právo žádat v Německu o azyl, pokud přišli ze země, která je signatářem Dohody z roku 1951.

Podle právních expertů měli být tito uprchlíci na rakouské hranici vráceni zpět. Výjimky mohou být provedeny, pokud k tomu vydá rozkaz ministerstvo vnitra. Takový rozkaz ale nepřišel.

Jak AfD tak i liberální FDP chtějí ustanovit komisi, která jednání Merkelové vyšetří. Možná se k nim připojí i post-komunistická Levice.

Zdroj: 1

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.