Ženy mají jen čtvrtinu mozku, říká saúdský duchovní

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 18285

Saudský duchovní je vysmíván na sociálních sítích pro tvrzení, že ženy by neměly řídit, protože mají jen čtvrtinu mozku. Šejk Saad Al-Hijri už má zakázáno kvůli svým poznámkám vykonávat své náboženské povinnosti.

Al-Hijri učinil své ženského mozku znalé poznámky v lekci nazvané „Zlo ženského řízení.“ Ženy v Saudské Arábii nesmějí řídit a za porušení tohoto přikázání jsou mnohé z nich ve vězení.

Podle duchovního mají na začátku ženy jen polovinu mozku, ale když jej naplní nakupováním, zbude z něj jen polovina a tak „skončí jen s čtvrtinou.“

Video s kázáním bylo sdíleno a vyprovokovalo mnohé obyvatele tohoto konzervativního království k rozčíleným reakcím.

„Otěhotněla, dala mu život, vychovala ho, strávila bezesné noci, než vyrostl, a teď o ní mluví jako o ženě se čtvrtinou mozku. On a jemu podobní musejí být vykázaní odevšad,“ píše jeden člověk.

„Přísahám bohu, že ti, kdo mají čtvrtinu mozku, jsi ty a tobě podobní, kdo dostali prostor šířit radikální názory. Je to žena, kdo vychovává muže a ona je základem úspěchu,“ píše druhý.

Saudská Arábie je absolutistická monarchie. Mnozí kritizují, že taková země zasedá v Radě pro lidská práva při OSN a v komisi pro ženská práva tamtéž.

Zdroj: 1

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.