Putin vzkazuje USA: stáhněte z Afghánistánu své vojáky

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 3089

Ruský prezident Vladimír Putin požádal Washington o stažení amerických vojáků z Afghánistánu. Jako důvod uvedl, že jejich přítomnost napomáhá vytvářet na Středním východě další teroristy.

...

Zamir Kabulov, speciální zástupce pro Afghánistán, označil americkou vojenskou kampaň v tomto regionu za „naprosté selhání“.

Pravdareport.com uvádí: Podle něj by Američané měli odvolat své vojáky ze země.

Podle Kabulova se Afghánistán vyvíjí v globální „inkubátor teroristů“. Proto nejen, že by měli Američané stáhnout své vojsko, ale měli by i zapomenout na to, aby tam posílali žoldnéře.

„Američané jsou zoufalí a jejich plány nahradit profesionální vojáky žoldnéři jsou pošetilé. Nepovede to k ničemu dobrému a žoldnéři prostě utečou.“

„Najímají je za peníze z celého světa. Jak se chystají postavit Talibánu?“ podivil se diplomat.

Spojené státy vyvíjejí novou afghánskou strategii. Především se plánuje nahradit armádu za armádu soukromou.

Podle zakladatele společnosti Blackwater Erika Prince, může být do Afghánistánu do dvou let odesláno asi dva tisíce žoldnéřů a asi 90 vojenských letadel. Rozpočet vojenské operace činí 10 miliard dolarů.

Zdroj: 1

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.