14letá dívka byla zavražděna a naporcována jako maso do místní prodejny kebabů. Kvůli chybě policie jsou pravděpodobní pachatelé stále na svobodě

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 37635

Policie v Blackpoolu tvrdí, že zatkla 51letého muže v souvislosti s vraždou 14leté dívky Charlene Downesové. Policie se domnívá, že její tělo bylo rozřezáno a poté přidáno do kebabu jako maso.

...

Charlene Downesová, 14 let, v době jejího zmizení, byla naposledy viděna v Blackpoolu v roce 2003 a podle nových důkazů se má za to, že byla nejen zavražděna, ale její vrahové se jejího těla zbavili tak, že ho vložili do kebabu jako maso v místní prodejně kebabů. Policie věří, že smrt Charlene možná byla spojena s gangy zbeužívajícími děti v Blackpoolu, údajně je dokonce možné, že nejméně 60 dalších mladistvých dívek bylo pohlavně zneužívání tímto gangem.

Vyšetřování tohoto hrůznýho případu trvalo celých 14 let, ale podle poslední údajů se policii konečně podařilo zatknout 51letého muže v souvislosti s tím, že policie získala přístup ke kamerovým záběrům, na kterých viděla Charlene v doprovodu tohoto podezřelého muže.

Mluvčí Lancashirské policie vydal prohlášení po zatčení muže se slovy: “muž, ve věku 51, který žil v Blackpoolu v době Charlenina zmizení, je v současné době ve vazbě. Charlene měla pouhých 14 let, když byla naposledy viděna v Blackpoolu v sobotu 1. listopadu 2003. Odměna ve výši 100 000 liber zůstává v nabídce za informace vedoucí k odsouzení jejího vraha nebo vrahů.“

Velkou kritiku sklidila policie především proto, že se k záběrům z kamer dostala až dnes, jelikož v roce 2007 proběhl soud s dalšími 2 podezřelými v tomto případě, přičemž se jednalo o majitele prodejny kebabů Ilyada Albattikha a Mohammeda Reveshiho, u kterých došlo k silnému podezření, že se podíleli na vraždě dívky a následně její tělo rozřezali a použili jako maso ve svém obchodě. Policie však neměla dostatek důkazů a oba pachatelé byli propuštěni, oba muži navíc dostali finanční kompenzaci. Tento soudní proces je dodnes veřejností považován za jednu z největších policejních chyb na území Anglie.

Zdroj: 1

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.