Dánsko posílá armádu k hranicím a stahuje z ní policisty

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 3353

Dánští policisté a celníci ve zvýšeném počtu kontrolovali hranice s Německem. Ale díky přesunu policistů na hranice došlo k nárůstu zločinů v Dánsku.

Výsledkem je, že nyní Kodaň přemístí vojáky na německo-dánskou hranici, aby zbavila policii zátěže hraničních kontrol.

Jak oznámil o víkendu dánský premiér Lars Løkke Rasmussen z liberální strany Venstre ke změně na hranicích dojde od září.

"Vláda rozhodla, že armáda by měla pomoci policii. Požádali jsme velitele policie a armády, aby zajistili co nejlepší realizaci. Jde o změny na hraničních kontrolách nebo strážní úkoly," řekl Løkke.

Jak by celá rošáda měla vypadat konkrétně, bude zpracováno a prezentováno tento měsíc. Celou akci kritizuje předseda policejní federace Claus Oxfeldt, který tvrdí, že armáda nebyla pro takové úkoly vyškolena a je skeptický ke spojení s vojáky.

Podobně kritizuje rozhodnutí vlády Jesper K. Hansen, předseda největšího svazu ozbrojených sil: "Jsme pod tlakem politiků, tak jako je policie. Návrh vlády je jenom přesouvání „krabic“. Kadeti nejsou na nové úkoly vycvičeni.“

"Stejně jako na policisty tak i na nás tlačí spousta práce a nedostatek personálu, takže přesuny problémy neodstraní," říká Jesper K. Hansen.

Bez ohledu na podrobný návrh zadání, to Jesper K. Hansen považuje za dlouhodobě neudržitelné řešení.

Hinrich Jürgensen, šéf německé menšiny v severním Schleswigu, si stěžuje, že je nešťastné, že to došlo až sem. "Je nepochopitelné, proč chce Dánsko vypadat z venkovního pohledu jako vojenský stát, ačkoli tím nejsme."

Jürgensen vyzývá, aby Dánsko investovalo více peněz do policie. Zároveň dodal, že navzdory zvýšeným kontrolám je stále možné překračovat hranice neomezeně.

Zdroj: 1

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.