Rusko spustilo provoz nové železnice, která obchází Ukrajinu

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 1810

Železnice, která byla postavena na území Rostovské a Voroněžské oblasti, a jež obchází Ukrajinu, zahájila svůj provoz. Uvedla to ruská média s odkazem na informovaný zdroj.

„Provoz na trase v úseku Žuravka — Millerovo byl zahájen. Lze proto říct, že tato dvoukolejná elektrizovaná trať byla spuštěna," uvedl zdroj.

Podle něj se provoz na trati bude zvyšovat a odpovídající plány budou realizovány ministerstvem dopravy, společností Rossijskije železnyje dorogi a dalšími relevantními strukturami.

Ruský ministr dopravy Maxim Sokolov dříve v pondělí prohlásil, že úsek trati Žuravka — Millerovo umožní v nejkratší lhůtě „zajistit nezávislost od průjezdu hranicí sousední Ukrajiny".

Sokolov dále oznámil, že zmíněný úsek má přes 270 kilometrů prochází osmi stanicemi, patnácti zastávkami, a kolem něj se nachází kolem 100 různých staveb včetně nadzemních přechodů, nadjezdů a propustek.

Zdroj: 1

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.