Tento známý lék proti bolesti „zabijí více lidí než heroin nebo kokain“

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 8989

Masově vyráběný farmaceutický lék proti bolesti zvaný tramadol, který je každoročně předepisován milionům pacientů, zabije víc lidí, než heroin a kokain dohromady. (případně Tramal, prodává se také pod názvem Ultram, Tramal retard, Tramadol Vitabalans, Tramadolor) Podle jednoho z předních patologů Severního Irska je tento lék jeden z nejnebezpečnějších medikamentů na světě.

Zpráva zveřejněná na serveru Thehealthawareness.com říká, že jenom za minulý rok bylo v Severním Irsku zaznamenáno 33 smrtí spojených s užíváním léku tramadol.

Mezi nimi byla i 16 letá dívka nebo 70 letý důchodce.

Nemyslím si, že si lidé uvědomují, jak potencionálně riskantní je braní tramadolu.

Možná proto, že je to lék na předpis – a lidé jej považují za bezpečný. – PROFESOR JACK CRANE, STÁTNÍ PATOLOG SEVERNÍHO IRSKA.

Tento lék na bázi opiátu je používán k léčbě středně silné až silné bolesti a dostupný by měl být pouze na předpis – v roce 2014 byl překlasifikován na ilegální bezpředpisový lék třídy C.

Protidrogoví aktivisté však tvrdí, že stále více a více lidí se obrací na černý trh.

Profesor Jack Crane promluvil o svých obavách ze smrti dalších lidí, pokud nebudou přijata naléhavá opatření a učiněn zátah na černý trh.

Chce, aby byla data o tramadolu znovu aktualizována a tentokráte byl přeřazen do třídy A.

Profesor Crane se tento měsíc setká s hlavním představitelem zdravotnictví v Severním Irsku a bude žádat změnu.

Zdroj: 1

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.