Čtyři střely, čtyři na prach zničené budovy. Rusko předvedlo světu sílu svých nejnovějších raket X-101

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 17464

Ruské strategické bombardéry přesnými zásahy nejmodernějšími střelami ve středu 5. července zcela zničily objekty teroristů v Sýrii.

Strategické bombardéry Tu-95MS, které vzlétly z letiště Engels v Saratovské oblasti na jihovýchodě Ruska, zaútočily ze vzdálenosti okolo tisíce kilometrů nejnovějšími křídlatými raketami Ch-101 na objekty teroristů Islámského státu na pomezí syrských provincií Hamá a Homs.

Podle neoficiálních informací byly střely odpáleny ze vzdušného prostoru Íránu.

Mise, během níž provedly strategické nosiče raket rovněž tankování ve vzduchu, byla stoprocentně úspěšná: výsledkem jsou tři zcela zničené velké sklady zbraní a munice a také velitelské stanoviště teroristů u obce Akerbat. Objektivní kontrola potvrdila likvidaci všech cílů.

Bombardéry ve vzduchu kryly víceúčelové nadzvukové stíhací letouny Su-30SM a Su-35S ze základny ruských sil Hmejmím v Sýrii.

Po úspěšném splnění bojového úkolu se všechny ruské letouny v pořádku vrátily na své základny.

Ch-101 je strategická letecká protizemní řízená střela s plochou dráhou letu, konstruovaná s ohledem na co nejnižší pravděpodobnost odhalení protivníkem. Proti jiným ruským křižujícím střelám je rozpoznatelná například typickým „stealth“ trojúhelníkovým průřezem těla.

Ruským ministerstvem obrany oficiálně udávaný dosah střely je 4500 kilometrů, ve skutečnosti je však pravděpodobně ještě mnohem větší. Střela nese konvenční bojovou hlavici o hmotnosti 400 kilogramů a je mimořádně přesná – i na vzdálenost tisíců kilometrů zasáhne stacionární cíl s odchylkou nanejvýš pěti metrů. Existuje rovněž jaderná varianta této zbraně.

Zdroj: 1

Loading...

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.