Natáčení falešné demonstrace muslimů v Londýně se zúčastnila i ČT!

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 8593

Do redakce se nám ozvalo už několik čtenářů, kteří chtějí podat stížnost Radě pro rozhlasové a televizní vysílání pro manipulování zpráv a přebíraní zmanipulovaného obsahu do veřejnoprávní televize. Je to už několikátý přešlap České televize, která zařazuje do svého vysílání prefabrikovaný obsah, který vydává následně za něco jiného. Šéf zahraniční redakce ČT Michal Kubal totiž zaútočil na svém Twitteru na server Novinky.cz a zastal se CNN, že to nebyla ona, která celé divadlo v Londýně zinscenovala

a připojil odkaz na hlavní fake news server na internetu, na neoliberální, levicový a dezinformační server snopes.com, kterému podle odhalení z minulého roku dělá hlavní editorku bývalá zaměstnankyně agregátoru Inquisitr, Kim Lacapria [1]. Provozovatelem a majitelem Inquisitru je židovský obchodník z New Yorku Daniel Treisman.

Kubal odkazuje na bývalé prodejce žrádla pro psy a kočky

Snopes.com založili Barbara a David Mikkelsonovi, kteří v Santa Monice v Kalifornii provozovali obchod s krmivy pro kočky a psy po internetu. V roce 1995 si jako zábavu bokem založili web snopes.com, který měl vyvracet mýty a lži o majitelích psů a koček, hoaxy o alergiích na kočky apod. V roce 2001 po útocích z 11. září se ale zničehonic server dostal do amerických televizí a tisku, když začal vyvracet konspirační teorie o pozadí útoků 9/11 a od té doby mainstreamová média odkazují na tento server jako na oltář certifikované pravdy.

Financování Snopes.com je z darů, ovšem server zaměstnává celou skupinu redaktorů na plný úvazek, jednou z nich byla i Kim LaCapria. Server nemá žurnalistický kredit, nestojí za nim uznávané kapacity nebo osoby z oblasti médií nebo politiky s informacemi tzv. insiderů. Všechno, co server snopes.com dělá a prohlašuje za ověřování pravdy, to je přebírání tiskových prohlášení vládních subjektů a korporací. Nejde tedy o žádné ověřování skutečné pravdy, ale o doslova otrocké citace tiskových prohlášení vlády, úřadů, organizací a firem.

David a Barbara Mikkelsonovi, majitelé elitního serveru Snopes.com, na který odkazují všechna světová média, od CNN, přes Reuters, Facebook až po Michala Kubala z České televize. Do té doby neznámý server Snopes.com majitelů internetového obchodu s kočičím a psím žrádlem tak najednou začal vyvracet samovolný pád trojice paneláků v New Yorku, lživost zpráv z alternativy o tom, že Saddám nemá žádné zbraně hromadného ničení atd. Kde se vzal jejich kredit, že od 11. září prakticky všechna americká mainstreamová média používají jejich server jako zdroj fact checkingu, to je záhadou. Snopes.com začal minulý rok používat i Facebook a Google jako zdroj ověřování pravdy. Mikkelsonovi se přitom rozvádí a Barbara obviňuje Davida, že peníze z provozu Snopes.com zneužil na escort služby a elitní prostitutky. Zprávu přinesl vloni britský bulvár [2]. Český daňový poplatník a koncesionář by se měl ptát, proč šéf zahraniční redakce ČT, z jejichž peněz je placený, odkazuje v argumentační rovině na obskurní server bývalých prodavačů kočičích a psích konzerv.

Kim Lacapria, provozovatelka serveru Snopes.com, na který odkazují všechna mainstreamová média, když chtějí něco vyvrátit z tvrzení alternativy. Bývalá redaktorka bulváru.

Server Snopes londýnskou demonstraci vyvrací neuvěřitelným způsobem: Cituje totiž tisková prohlášení a damage-control stanoviska CNN [3] jako fakta vyvracející záběry videa. Vzhledem k tomu, kdo řídí snopes.com a kdo je to Kim Lacapria, tak nás to nepřekvapuje, ale když šéf zahraniční redakce ČT odkazuje na „fakta“ od ženy, kterou vyhodili z bulváru kvůli tomu, že si „přibarvovala“ fakta v článcích v Inquisitru a navíc vystupovala na internetu jako „cam girl“ pro platící a streamovaného striptýzu chtivé diváky, tak je asi něco v ČT špatně a daňový soustrastník by měl zpozornět.

Kubal přitom nijak nevyvrátil obsah videa, protože na něm nelze vyvrátit zhola nic, všechno je tak jasné, že damage-control mainstreamu je naprosto zbytečný. Omezil se tak pouze na logistickou stránku celého natáčecího momentu, že prý nešlo o inscenaci CNN, protože CNN to prý vyvrátila a celé to bylo jinak. Jak jinak? To se nedozvíme a video nám to neřekne, protože tam jasně vidíme zcela jinou story. CNN může vyvracet co chce, ale dokud nám nevyvrátí oči z důlků, bude to video ukazovat pořád jenom jednu jedinou pravdu. Naše redakce má ze dvou nezávislých zdrojů potvrzené, že natáčení celé muslimské demonstrace probíhalo za použití kamerové a osvětlovací techniky štábu CNN/Reuters.

Stanice CNN a agentura Velké trojky Reuters totiž spolupracují na satelitních přenosech z celého světa, stejně tak CNN používá Reuters jako partnerskou organizaci pro fact-checking a dokonce i pro zajišťování průzkumů CNN/Reuters. Reuters poskytuje CNN také online služby pro streamování videí na stránkách CNN, veškerá videa ze zahraničí poskytuje CNN služba Reuters Online a hlavně, Reuters zajišťuje CNN tzv. satelitní peering. Jenže pan Kubal ve svém tweetu neříká o přenosu nic, že třeba Reuters je pouze carrier přenosu, není to totiž producent.

Na místě demonstrace se rozdávaly bannery, transparenty, květiny

Natáčení s muslimskou skupinou v Londýně měla na starosti Becky Anderson, která vedla rozhovor a štáb CNN rozdával komparzistům z řad místní muslimské obce anglicky psané bannery a transparenty, které štábu CNN předal muž, který přijel v bílé dodávce Ford Transit s logem londýnské radnice. Celá akce má silný nádech neblaze proslulé demonstrace z listopadu 2014 v Praze a v Brně, kde lidé napojení na americké velvyslanectví, ať už v bývalém zaměstnaneckém nebo donátorském vztahu, zajišťovali logistiku, rozvoz a rozdávání červených karet do demonstrací proti Miloši Zemanovi. V Londýně proběhl úplně stejný scénář. Co je ovšem zajímavé, to je účast i dalších pozvaných televizních štábů, které dostaly pozvánku k této demonstraci s předstihem.

ČT udělala rozhovor se ženou ze zinscenované demonstrace.

Nešlo tedy o žádnou spontánní demonstraci muslimů, když ČT dostala pozvánku podle našich zdrojů předem. Podrážděná reakce Michala Kubala na Twitteru ukazuje, že tato kauza, kterou redakce AE News rozvířila v ČR, zasáhla veřejnoprávní kavky přímo na komoru. Česká televize předpokládá, že lidé nemají vlastní mozek, když v živém přenosu CNN říká Becky Anderson větu o tom, že v Londýně se spontánně sešli odpůrci islámského terorismu, kteří demonstrují odpor proti zrůdnosti Islámského státu. Přitom v uniklém videu je možné slyšet, jak co-producent natáčení říká: „Zůstaňte stát na značce, tam stůjte…“ a k tomu několik nesrozumitelných slov a také: „HQ Check, Com Check… over“, což jsou signály pro ověření spojení se štábem přenosu a pro ověření satelitní linky, kterou zajišťuje Reuters. Ovšem production value zajišťovala redakce CNN.

Česká televize si vyrobila příběh o spontánní demonstraci v Londýně stejně jako CNN

Pan Kubal spoléhá na to, že nikdo mimo žurnalistickou branži v ČR neví, jak probíhají satelitní přenosy, ale jeho reakce na Twitteru je dezinformace. Production value na místě demonstrace měla na starosti produkce štábu CNN. Česká televize byla mezi pozvanými štáby a natočila rozhovor s muslimskou ženou Masunou Punjani, viz. video v úvodu článku. Video pochází z pondělních Událostí ČT a všimněte si, že v relaci zazní, že místní londýnská muslimská rodina „se vybavila“ transparenty.

Zvratné sloveso „se“ je v tomto ohledu velmi zavádějící a odvážné, protože rodina dostala transparenty od produkce CNN. Stejně tak na chodník položili květiny, což je v původním leaknutém videu vidět na začátku. Květiny ovšem taktéž dostali od pracovníků produkčního týmu CNN. Jak je potom možné, že v Událostech se koncesionářský poplatník dozví o jakési spontánní akci rozvětvené muslimské rodiny, když ve skutečnosti „na značky“ k demonstraci je nadiriguje asistentka produkčního a tzv. best boy grip od osvětlovací techniky?

Kim Lacapria se předtím, než začala dělat Snopes.com, živila podle informací i jako „cam girl“, foto z tehdejší doby. Dnes na její server Snopes odkazují největší světová média jako na věrohodný server, který ověřuje zprávy.

Londýnský starosta na teroristický čin řekl, že není třeba se znepokojovat!

Abychom se dostali do celého absurdního obrazu, musíme zabrousit na druhou stranu oceánu do USA. Donald Trump totiž na svém Twitteru zaútočil na londýnského starostu muslimského původu Sadiqa Khana za jeho cynický výrok na Twitteru po teroristickém útoku, že není důvod se znepokojovat. Zaútočil i na MSM média, že se snaží tohle zlehčování situace prodat veřejnosti [4]. Na ulici zemře 8 lidí, další desítky jich leží v nemocnici a starosta Londýna napíše na Twitter, že není třeba se znepokojovat. Ano, z jeho pohledu muslima to je pravda. Během teroru totiž umírali nevěřící psi, muslimové nebyli zraněni.

Škoda těch 3 zastřelených útočníků, říká si asi londýnský starosta v duchu. Jenže Sadiq Khan si Trumpovu kritiku přečetl a ihned vyzval k tomu, aby Británie zrušila Trumpovu státní návštěvu v zemi [5]. To je prostě obrázek života v dnešním Britanistánu. Co je ale alarmující, to je role a funkce ČT, která tuto propagandu za peníze daňových poplatníků nalévá do hlav pozorovatelů obrazovek ČT. A šéf zahraniční redakce ČT napadne Novinky, které kupodivu zprávu z AE News zaregistrují a otisknou jí tak, jak prostě celá situace je.

Video s falešnou demonstrací vyděsilo i otrlé novináře

Jsou chvíle, kdy i mainstream musí uznat, že prostě nelze jinak, než prostě uvést informace pravdivě, protože kdyby se někdo pokusil udělat něco jiného, sneslo by se na médium hromobití nespokojených mainstreamových čtenářů, protože flagrantní zinscenovaná demonstrace v Londýně je tak průhledná, že jí ani na mainstreamu nelze ochlácholit a okecat. Takže, když nelze video vyvrátit, tak se alespoň zpochybní viník, že prý CNN to není. Ale obvinit zajišťovatele přenosu (Reuters), že má na svědomí production value, to je stejně nehorázné, jako hodit tchýni do vany zapnutý elektrospotřebič a potom za vraždu obvinit dodavatele elektřiny.

Production value made by CNN, Mr. Kubal!

Někteří lidé se proto v příštích dnech zřejmě obrátí na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání, aby prozkoumala a zjistila, jestli je v pořádku, aby ČT zařazovala do svého vysílaní zmanipulovaný obsah a vydávala ho za třeskuté zpravodajství. Připomeňme znovu, že pokud by kauzu v ČR nemedializoval AE News a od nás se tato zpráva nedostala i do poslanecké sněmovny a odtud do mainstreamu v pondělí, tak by se nikdo tímto skandálem v ČR na mainstreamu nezabýval. Do té doby bylo ticho, nikdo si kauzy v českém mainstreamu nevšiml, zatímco v té době britský bulvár již kauzu rozebíral, ale ještě před ním britská a americká zpravodajská alternativa. Česká televize přijede do Londýna, akceptuje pozvánku na natáčecí reality show s muslimskou rodinkou a večer divák ČT v Událostech vidí a slyší, jak uvědomělá muslimská rodina demonstrovala s bannery proti ISILu a proti násilí.

ČT stínuje CNN krok za krokem

Není to náhoda. ČT velmi úzce spolupracuje se CNN. Zaujaté a jednostranné zpravodajství ČT během prezidentské kampaně v USA se dostalo dokonce i do rozhodnutí RRTV, která zjistila nakonec, že ČT informovala zaujatě během volební noci [6]. Jenže kromě tohoto konstatování se nic nezměnilo, a osoba přímo či nepřímo zodpovědná za takovéto pokřivené zpravodajství, generální ředitel, byl jen před několika týdny znovu zvolen do své funkce na další období, a to jednomyslně [7]. Rada ČT se zachovala jako jeden muž. A výsledek vidíme na zpravodajství ČT. Když jim prošlo pokřivené informování o prezidentské kampani v USA, projde jim i zinscenovaná muslimská demonstrace v Londýně. Když to projde CNN, projde to i ČT. Přijde ale jednoho dne čas, kdy nově zvolená politická reprezentace ČR řekne dost. Na žádný nos, ani toho nejnaivnějšího občana, totiž nelze věšet bulíky donekonečna.

Zdroj: 1

Loading...

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.