Šok pro Kyjev: Spojené státy odmítly považovat Ukrajinu za spojence!

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 4936

Ukrajina je partner USA, ale tato země nepatří do kategorie spojenců, sdělil ředitel Defence Intelligence Agency USA (DIA), generál-nadporučík Vincent Stewart senátnímu výboru.

„Nemyslím si, že je zařazena do kategorie spojenců,“ uvedl Stewart, napsal deník „Vzgljad“ s odkazem na zprávu agentury TASS.

Poznamenal, že Kyjev je „silný partner“, ale neslyšel o „spojenectví s Ukrajinou“.

Ovšem na Ukrajině věří, že USA jsou hlavním spojencem Kyjeva. Oznámil to v červenci 2016 prezident Ukrajiny Petro Porošenko, a v lednu 2017 rovněž tvrdil, že jsou Spojené státy klíčovým strategickým spojencem země.

V březnu Nejvyšší rada požádala USA poskytnout Ukrajině postavení základního spojence vně NATO.

Mezi hlavní spojence USA vně NATO jsou země jako Japonsko, Izrael, Jižní Korea, Argentina, Austrálie, Afghánistán, Egypt a tak dále. Na seznamu není žádná z evropských zemí.

Během dvou dnů je to další studená zpráva z Washingtonu pro pomajdanské vedení v Kyjevě. Tou první bylo potvrzení, že Bílý dům nehodlá již poskytovat granty na vojenské účely, ale pokud bude chtít Ukrajina zbraně, může si na ně půjčit.

Zdroj: 1

Loading...

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.