„O něm jste nikdy neslyšeli.“ NI promluvil o děsivém létajícím radaru...

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 14313

Letoun včasného varování a řízení (AWACS) A-50 značně posílí leteckou skupinu ruských VKS v Sýrii a zajistí kontrolu vzdušného prostoru země, domnívá se zpravodaj časopisu National Interest Tom Cooper.

O přesunu létajícího radaru A-50 do Sýrie dříve informovala média, která uveřejnila satelitní snímky letecké základny v Latákii.

„Vzhledem k současné situaci v Sýrii má umístění tohoto letadla skutečně smysl", domnívá se novinář. Podle jeho názoru je vyslání A-50 do zóny konfliktu odpovědí na nedávný raketový útok USA na základnu Šajrát.

Letadlo zabezpečí, že budou mít ruští vojáci veškeré nutné informace o raketových startech v mezích činnosti svého radiolokačního komplexu, domnívá se novinář. Také dodává, že systém AWACS zlepší spolupráci částí letecké skupiny VKS Ruska.

Autor upozorňuje na to, že je do Sýrie poslána nejnovější verze létajícího radaru — A-50U. Letadlo je vybaveno radarem typu Šmel (Čmelák), který je schopný zaregistrovat cíle ve vzdálenosti od 300 do 600 kilometrů.

Nová modifikace stroje získala kompletní digitální systém řízení radaru a více komfortní kabinu, která je přizpůsobena k dlouhodobému hlídkování ve vzdušném prostoru. Kromě toho se A-50U liší od předchozích ještě větší vzdáleností doletu.

Zdroj: 1

Loading...

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.