Tohle někteří nerozdýchají: francouzská policie bude volit Marine Le Penovou

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 9179

Většina francouzských policistů chce hlasovat v nedělním prvním kole prezidentských voleb pro předsedkyni Národní Fronty Marine Le Penovou.

...

Průzkum volebních preferencí podle Institutu IFOP potvrdil až 51 procent policejních zaměstnanců, kteří podpoří Marine Le Penovou. Její soupeři Emmanuele Macron a François Fillon dosáhli u policie pouze 16,5, respektive 14 procent.

Le Penová slibovala během volební kampaně, mimo jiné, že dojde k posílení policie o 15,000 policistů, chce vyhostit zločince-cizince a uzavřít mešity podněcovatelům nepokojů.

Institut IFOP provedl další průzkum u všech Francouzů, ale tady soupeř Le Penové Macron má mírně navíc. Pro Macrona by hlasovalo 23,5 procenta, pro Le Penovou 22,5 procenta. Třetí místo v pomyslném žebříčku obsadil republikánský kandidát François Fillon s 19,5 procenty před nezávislým socialistou Jean-Luc Mélenchonem s 18,5 procenta.

Ve volebních průzkumech dalších agentur Macron má mírný náskok před Marine Le Penovou. Žádný z kandidátů v neděli nezíská absolutní většinu a Francouzi budou muset rozhodnout v dalším hlasování o svém budoucím prezidentovi 7. května.

Podle všech průzkumů, ve druhém kole jasně zvítězí Emmanuele Macron.

Otázkou tudíž je, zda se na francouzský prezidentských volbách neodrazí čtvrteční útok v centru Paříže na policisty. Útočník Karim Cheurfi, francouzský občan, zabil při střelbě na policejní automobil dva policisty a jednoho zranil. Policie uvedla, že Cheurfi byl veden jako člověk, který má blízko k teroristům a v roce 2001 byl odsouzen na 20 let, rovněž za střelbu na policisty. K jeho činu se přihlásil Islámský stát. Tato skutečnost by mohla nahrát právě Le Penové.

Zdroj:1

Loading...

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.