Vědci předpověděli, kdy část Evropy zmizí pod vodu

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 5399

Pět milionů Evropanů může přijít o své domovy kvůli povodním do konce tohoto století. O tom informuje RT s odkazem na názor expertů Jednotného výzkumného centra Evropské komise.

...

Vědci upozorňují, že globální oteplování povede k tomu, že hladiny moří, včetně Severního a Baltského, porostou a část evropského pobřeží bude pod vodou. Díky tomuto vysokému tempu oteplování se mohou povodně odehrávat každý rok.

Podle slov zástupce katedry meteorologie a klimatologie Alexandra Kislova nejsou mnohé evropské státy technicky připraveny ke změně klimatu, proto by se měly připravovat k možným kataklyzmatům již nyní. Nezbytnou úroveň ochrany si může zajistit pouze Nizozemsko. Vláda této země postavila unikátní systém zdymadel. Podobný systém je nyní instalován v Petrohradě, proto ruskému pobřeží zatopení rovněž nehrozí.

Během posledního desetiletí se v Evropě odehrálo několik velkých povodní. Nejnebezpečnějším se stal rok 2013, kdy byla částečně zatopena Makedonie, Lotyšsko a Česko. Povodněmi bylo poškozeno také Německo a Norsko.

Zdroj: 1

Loading...

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.