To je gól; exekutoři a muslimové, si jdou po krku. Exekutoři zabaví mešitu. TV zjistila, že kvůli dluhům míří do dražby

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 9616

Kvůli exekucím míří do dražby první mešita v Česku. TV Prima, která s touto informací přišla, o ní natočila již několik reportáží. Hodně se o ní mluvilo, rozpory byly kolem skutečného využití mešity, která se původně navenek prezentovala jako jazyková škola. Podnikatel z Kuvajtu, který ji provozuje, měl mít finanční problémy už tehdy.

Kuvajtský podnikatel Bader měl velkolepé plány. V nenápadné stodole vedle libeňské mešity chtěl ještě loni postavit islámské centrum za osm milionů korun. Místo toho prý ale nasekal dluhy a přijít může i o první objekt. „V tuto chvíli vedeme exekuci na společnost, která vlastní tuto nemovitost. Na bankovních účtech jsme nenašli dostatek prostředků k jejich uhrazení a tak jsme podle zákona museli přistoupit k přípravě dražby,“ řekl televizi Prima Petr Kučera, soudní exekutor.

Exekutoři si už dokonce na budovu s modlitebnou nechali zpracovat posudek s odhadem ceny. O movitý majetek uvnitř objektu ale muslimové nepřijdou - zabavovat náboženské předměty exekutorský řád zakazuje. „Korány a obdobné náboženské předměty bychom postihovat nemohli,“ řekl televizi Prima Petr Kučera, soudní exekutor.

Kuvajtský byznysmen s TV Prima hovořil pouze po telefonu. Na dotazy ohledně exekucí se mu příliš odpovídat nechtělo. Dluh firmy v řádu desítek tisíc ale nejspíš souvisí s jeho podnikatelskými aktivitami. Osobně dluží majitel mnohem víc - skoro milion.

„Já nikam nebudu...Nemám odpověď na to, nevím o čem mluvíte a nebudu jako odpovídat,“ řekl televizi Prima Bader Mea Eknaifith. Jenže podle všeho exekuce ani teď kuvajtskému podnikateli v rozletu nebrání - u objektu má totiž složené stavební tvárnice. Podle facebookových stránek majitel navíc v arabském centru dál pořádá různé akce.

O zadlužené mešitě bylo ale slyšet už před pár lety. Tehdy veřejnost dráždila tím, že se navenek prezentovala jako jazyková škola, ale ve skutečnosti fungovala i jako mešita. Finanční problémy ale měla údajně už tehdy. „Já se tomu nedivím, protože už v době kdy s nimi měla městská část obchodní vztahy, s nimi byly problémy s placením,“ řekl televizi Prima Ondřej Gros (ODS), opoziční zastupitel, Praha 8. Pokud provozovatel nezaplatí své dluhy, případní zájemci by objekt mohli vydražit už během následujících pár měsíců.

Zdroj: 1

Loading...

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.