Co se nikdo neodváží říci? Tři malí Romové, jak to tak vypadá, ubili k smrti plameňáka v Zoo, a když je chytili, měli z toho legrandu

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 42903

O tomto nepochopitelném zvěrstvu, které se odehrálo v jihlavské Zoo, už psal kde kdo včetně Blesku, reportáž o tom natočila i TV Prima. Co se stalo? Tři malé děti zaútočily na zvířata v jihlavské zoo. Na hejno plameňáků házely kameny. Byly jich desítky, jednoho ptáka děti zabily a jeden je zraněný. Nejmladšímu z dětí je teprve šest let (nejstaršímu teprve deset let), v Zoo byly všechny bez rodičů.

A TV Prima získala záznam z bezpečnostních kamer, samozřejmě ale tváře malých pachatelů nejsou vidět. A to, že jsou to zřejmě malí Romové, se nikdo díky ´politické korektnosti ´ neodvážil napsat. Různé narážky na to najdeme jen na Facebooku zasvěcených.

Nepochopitelnou kratochvíli si zvolily tři děti v jihlavské zoo. Vnikly tam do odchovu plameňáků a uvnitř ubikace zahájily palbu klacky a kameny do hejna opeřenců. Jeden z ptáků útok nepřežil. K útoku šesti až desetiletých dětí bez dozoru na hejno plameňáků došlo v pátek po poledni. Chovatelé v ubikaci nalezli ubitého opeřence. „Jednalo se o jednoho z našich nejlepších samců, otce nejméně osmi vzorně odchovaných mláďat," uvedl na sociálních sítích u fotografie ubitého ptáka zaměstnanec jihlavské zoologické zahrady. Jde o zoologa Richarda Vidunu, který se v Zoo o plameňáky stará a na svém Facebooku zveřejnil nekonečně smutný obrázek mrtvého ptáka.

Další plameňák si z útoku výrostků odnesl zranění. „Jeden pták utrpěl otevřenou zlomeninu nohy a pošel. Další je pohmožděný,“ upřesnil mluvčí pro Jihlava City, web hlavního města Vysočiny. „Trojice mladých výtržníků se do zoo dostala přes plot. Při útěku ze Zoo však jejich útěk přes Heulos směrem do centra města zaznamenaly kamery městské policie. Hlídka strážníků děti zadržela na Jakubském náměstí,“ píše dále Jihlava City.

„Začali házet kamení do hejna, ptáci se patrně splašili a tento bohužel narazil na oplocení a ve svém stresu si zlomil nohu, zjistili jsme, že jeden plameňák leží se zlomenou nohou v krvi, takže jsme ho s naším veterinářem utratili,“ řekl televizi Prima Richard Viduna, zoolog. A to jen tak z nudy. Děti ubily zkušeného samce, díky kterému se v zoo narodilo minimálně osm mláďat. Škoda půjde do desítek tisíc korun. Ptáci jsou po incidentu stále vystresovaní. „Chovná hodnota konkrétně tohoto kusu je velmi vysoká, pohybuje se v řádech několika desítek tisíc korun,“ potvrdil iDnes.cz mluvčí jihlavské zoo Martin Maláč. „Kamenů, poté, co chovatelky uklízely výběh, jsme našly minimálně 30 velikosti 5 až 10 centimetrů,“ řekl ještě pro TV Prima Richard Viduna. Trojici malých vandalů zachytily kamery, jak utíkají ze Zoo pryč. Strážníci přesně věděli, kam mají namířeno a tam si na ně také počkali. Podle zaměstnanců Zoo se ale smutnou událostí spíš bavili. Policie se vzhledem k jejich věku nechce k případu vyjadřovat a nejspíš to skončí i tak, že ho nakonec odloží.

Je to velmi pravděpodobné. Sám Richard Viduna na svém Facebooku napsal: „Výsledek dnešních ´hrátek s kameny´- tři do zahrady neoprávněně vniklých bezprizorních potomků našich ´dlouhodobě plně začleněných spoluobčanů´.“ Protože pan Viduna zjevně není rasista, napsal k tomu také, že rasistické a vulgární příspěvky v diskuzi ihned smaže. Diskuze je celkem pochopitelně plná rozhořčení a smutku nad zbytečnou smrtí jednoho z tak nádherných ptáků. A z příspěvků některých diskutérů, zřejmě místních, jihlavských, tedy z povahy věci zasvěcenějších, právě plyne, že šlo o malé Romy. „Jsou to děti a ještě k tomu mají takovou barvu kůže, která je státem a EU vysoce chráněna, oni mají vzrůšo, policie je nepotrestá a doma se nad tím nikdo nepozastaví. Velmi smutné,“ napsala Kateřina Mašková. A dodala něco velmi podstatného: „Je mi líto i těch cigošů, je jim teprve 6 a už teď mají velkou šanci na ´podělanej život´.“

„Tak to je výsledek toho dlouhodobého začleňování naších nepřizpůsobivých, strašné, a je možné, že toto jednou udělají i s námi! Jiné národy tu můžou žít celkem v pohodě, ale jím není nic svaté, ani životy bezbranných zvířat. Taky jsem viděla, jak zacházejí se psy, ale policie to neřeší. Tak co už,“ míní Iva Křístková.

Pokud vyrůstají v láskyplné rodině, jsou to malí andílci. Když doma vidí nezájem, agresivitu a vulgárnost, chovají se také tak. Kde se mají naučit něco jiného? Právě proto je ´romská otázka´ tak složitá a nikdo pořádně neví, jak ji vyřešit. Už několikerá generace žije v ghettu, nemá práci ani naději na lepší život a svůj vztek a agresivitu obrací ven, směrem k majoritní společnosti. Ta se zatím, kromě zbytečně utracených miliard na programy, které vymýšleli od stolu salónní lidskoprávní aktivisté, zmohla jen na ´politickou korektnost´: Budeme se tvářit, že žádný romský problém neexistuje.

Nechceme dávat laciné hraběcí rady, ale máme za to, že ´romské znovuzrození´ musí přijít od samotných Romů, od jejich vlastních elit. S černošským obyvatelstvem v USA to bylo také tak. Nebo myslíte, že by brali vážně Martina Luthera Kinga, kdyby byl běloch?

Zdroj: 1

Loading...

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.