Německý muslim vzkazuje Erdoganovi: Můj vůdce, dej nám rozkaz a my Německo rozbijeme!

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 4142

Nemecko má vážny problém s jednou z najväčších moslimských organizácii v krajine. Český týždenník Reflex priniesol článok o aférach, ktorým čelí Trurecko-islamská únia pre náboženské záležitosti (DITIB). Reflex sa odvoláva na reportáž nemeckej rozhlasovej stanice Norddeucher Rundfunk (NDR) v programe Panorama 3.

...

Reportáž odhalila, že predstaviteľ DITIB, Ishak Kocaman zdieľal na sociálnej sieti obrázok s citátom: “Demokracia pre nás nie je záväzná. Zaväzuje nás korán.“ Moslimom, ktorí podľa Kocamana nežijú správnym moslimským spôsobom života, odkazuje: “Pľujem do tváre Turkom a Kurdom, ktorí nežijú islamským spôsobom. Akú vlastne majú hodnotu keď nie sú moslimovia?“

Ešte ďalej zašiel aktivista DITIB, ktorý má na starosti prácu s mládežou. Na facebooku oslavoval tureckého prezidenta Erdogana a pridal výzvu: “Môj vodca, daj nám rozkaz a my Nemecko rozbijeme.“

Reflex uvádza, že DITIB má významné postavenie v nemeckej moslimskej komunite. Organizácia má uzatvorené zmluvy so zemskými vládami, čím má možnosť ovplyvňovať vzdelávací systém a postoj úradov k integrácii. Avšak DITIB je kritizovaná za väzby na turecké orgány. Niektorí predstavitelia organizácie v Severnom Porýni Vestfálsku a Porýni-Falci boli dokonca obvinení zo špionáže.

Mesto Hamburg má s organizáciou DITIP uzatvorenú “zmluvu o islame“, ktorú však niektorí politici za CDU, AfD a FDP, spochybňujú. Predseda CDU za Hamburg André Trepoll sa na margo danej zmluvy vyjadril: “Kto tu vyjadruje také názory nemôže byť našej spoločnosti partnerom, ale naopak je jej protivníkom. Dôsledkom takýchto vyhlásení môže byť, že túto zmuvu s DITIP teraz zrušíme.“

Web Welt.de uvádza, že starosta Hamburgu Olaf Scholtz za SPD tvrdil, že neexistujú žiadne dôkazy o protidemokratických tendenciách v rámci DITIP-u.

„Práve reportáž z programu Panorama 3 však dokazuje presný opak, a potvrdzuje tak nebezpečné tendencie v rámci tejto organizácie, ktorá sa na verejnosti snaží prezentovať ako prodemokratická a prointegračná, vo vnútri však existujú silné hlasy volajúce proti demokracii a proti integrácii,” končí svoj článok týždenník Reflex.

Zdroj: 1

Loading...

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.