Komentátor CNN: V tomto momentě se Trump stal prezidentem Spojených států

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 2740

Politický komentátor televíznej stanice CNN Van Jones si myslí, že počas prejavu v Kongrese sa Donald Trump stal prezidentom Spojených štátov. Narážal pritom na moment v prejave, keď si prezident uctil usmrteného príslušníka elitného armádneho útvaru SEAL.

...

Vojak William “Ryan” Owens zahynul začiatkom februára počas protiteroristickej operácie v Jemene. Jeho manželka bola prítomná v Kongrese a nezdržala sa sĺz. Prezident venoval Owensovi v prejave niekoľko minút – pochválil ho, poďakoval mu a uctil si ho. Zákonodarcovia a ostatní prítomní v Kongrese Owensovi dlho tlieskali.

“V tom momente sa stal prezidentom Spojených štátov. Bodka. Je veľa ľudí, ktorí majú mnohé dôvody byť kvôli nemu frustrovaní, vystrašení, nahnevaní. Ale toto bol jeden z najvýnimočnejších momentov, aké ste kedy videli v americkej politike. Bodka,” povedal po skončení prejavu komentátor, ktorý je voči Trumpovi bežne kritický.

Jones si myslí, že ľudia, ktorí dúfali, že Trump sa stane zjednocujúcim a že nájde spôsob, ako sa stať “prezidentským”, by mali byť z toho momentu šťastní. Naopak tí, ktorí dúfali, že Trump zostane rozdeľujúcim, by sa podľa Jonesa mali začať trochu obávať.

“Ak nájde spôsob, ako to urobiť znovu a znovu, bude tam osem rokov,” dodal politický komentátor. Jones zároveň priznal, že Trump v prejave vyslovil veľa vecí, ktoré boli v rozpore s faktami, ktoré neboli správne, a s ktorými nesúhlasí a nebude súhlasiť. “Ale dnes urobil niečo, čo mu nemôžete odoprieť – stal sa prezidentom Spojených štátov,” znova zdôraznil Jones.

Súhlasili s ním viacerí ďalší komentátori CNN vrátane tých, ktorí sú bežne voči Trumpovi kritickí.

Zdroj: 1

Loading...

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.