V americkém letectvu sdělili, jak bude F-35 bojovat s ruskou protivzdušnou obranou

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 3504

„Mají digitální raketové systémy země-vzduch s velkými manévrovacími schopnostmi, jež mohou měnit svou frekvenci.

Vytvořit repliky těchto raket není zrovna jednoduché," prohlásil bývalý ředitel integrační kanceláře F-35 amerického letectva generálmajor Jeffrey Harrigian.

...

V současnosti probíhají testy F-35 jak ve vzduch, tak i prostřednictvím počítačových simulací reálných bojových podmínek.

Američtí vojenští představitelé považují ruský systém protivzdušné a protiraketové obrany S-300 za hlavní hrozbu pro program Joint Strike Fighter, který má modernizovat vzdušné útočné síly všech druhů vojsk.

Podle autora článku hlavní problém, který představuje S-300, spočívá v jeho schopnostech identifikovat a ničit cíle na velkou vzdálenost včetně letounů s technologií stealth.

Projektanti F-35 počítají s tím, že se letoun může adaptovat k novému typu hrozeb pomocí „otevřené struktury" stroje. Podle nich software, avionika a technologie F-35 se mohou aktualizovat v závislosti od vzniku nových hrozeb.

Podle Harrigiana v americkém letectvu nepovažují za pravděpodobné, že dojde k přímému střetu s rovnocennými soupeři, kterými jsou Rusko nebo Čína, nicméně je nutné se na něj připravit. Hlavní hrozbu ale vidí v nepřátelích, kteří si mohou zakoupit ruské nebo čínské protiletecké a protiraketové technologie.

Zdroj: 1

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.