Francouzské ministerstvo vnitra je spokojeno se silvestrem: za noc shořelo pouze 650 aut

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 1893

Francouzské ministerstvo vnitra oznámilo, že oslavy příchodu nového roku proběhly ve Francii výjimečně poklidně. Bylo zaznamenáno jenom 650 podpálených automobilů a zadrženo 454 lidí.

...

Zapalování aut se stalo ve Francií novou „tradicí“, která se těší největší oblibě zejména mezi mladými imigranty ze Severní Afriky.

Francie je ale spokojená se statistikami podpálených automobilů. Ministerstvo vnitra uvedlo, že v této oblasti došlo k poklesu: „Během posledních pět let se počet podpálených vozidel snížil o dvacet procent.“

Celkem bylo v souvislosti s oslavami příchodu nového roku zadrženo 454 osob, z nichž 301 skončilo ve vězení.

Francouzské ministerstvo vnitra informovalo, že letos na pořádek během oslav dohlíželo v celé Francii kolem sta tisíc policistů, četníků, městských strážníků a hasičů.

Francouzské úřady se v podstatě každý rok chlubí tím, že silvestr „proběhl výjimečně poklidně“. Rok 2016 byl např. přivítán „pouze“ 804 podpálenými automobily a rok 2015 jen 940. Ačkoli je patrný pokles, stěží to lze nazvat „výjimečně poklidnými“ oslavami.

Zdroj: 1

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.