Američtí instruktoři učili jak prostřednictvím sociálních sítí uskutečnit revoluci na Ukrajině

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 7536

To vyhlásil z tribuny parlamentu poslanec Oleg Carjov, když obvinil USA z přípravy občanské války na Ukrajině. Řekl také, že velvyslanectví Spojených států amerických na Ukrajině podporuje vzdělávání specialistů v organizování a koordinaci masových pouličních protestů, což znamená, že připravují půdu pro rozpoutání občanské války.

„Obrátili se na mě aktivisté občanské organizace ‚Svoboda‘, kteří mi dali podložené informace, že na Ukrajině se s podporou Spojených států připravuje občanská válka,“ řekl poslanec.

Podle jeho informací je příprava prováděna s podporou současného amerického velvyslance Jeffrey Payette v prostorách poskytnutých diplomatickým úřadem.

„Američtí instruktoři uvedli příklady využití sociálních sítí v organizování a řízení pouličních akcí v Egyptě a Tunisku,“ řekl poslanec. Nevládní organizací „TechCamp“ bylo vyškoleno kolem 300 „odborníků“, kteří získali znalosti v oblasti organizování „revolucí“ a pouličních protestních akcí.

Poslanec se obrátil na bezpečnostní orgány s dotazem, zda představitelé USA neporušují Deklaraci OSN o nepřípustnosti zasahování do vnitřních záležitostí státu. „Prosím, abyste považovali mou žádost za oficiální a na základě uvedených faktů provedli vyšetřování,“ řekl Carjov.

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.