USA: Muž ve věku 19 let zemřel po očkování proti chřipce

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 7079

Matka žijící v Utahu vypráví pro Fox and Friends o včerejší smrti jejího 19 letého syna po vakcíně proti chřipce.

Chander Webb velmi vážně onemocněl v den, kdy dostal v říjnu jeho první vůbec vakcínu proti chřipce. Lori Webb uvedla, že její syn začal po vakcíně silně zvracet a třepat se, tak jej vzala do nemocnice v Salt Lake City. O den později její syn upadl do komatu a byl udržován v umělém spánku více než 28 dní.

Jeho matka Lori Webb nemůže pochopit, jak může být rutinní vakcína odpovědná za smrt jejího syna. Taky uvedla, že lékaři jej otestovali proti spoustě nemocí, dokonce i vzteklině, ale až do samotného konce jim nedošlo, že příčina byla právě ona vakcína proti chřipce.

Lori Webb řekla, že není pochyb o tom, že kdyby se lékaři od počátku zaměřili na vakcínu, tak její syn mohl stále žít.

„Byla to noční můra. Žádná rodiny by neměla muset něčím takovým projít,“ řekla Elizabeth Hasselberk.

„On byl tak zdravý. Byl čistotný. Neměl by pro něj být problém přemoci obyčejnou chřipku. Přála bych si, aby ji raději dostal, než tuto vakcínu,“ řekla Webb.

Kolem 130 miliónů Američanů dostávají vakcínu proti chřipce každý rok a vážné vedlejší účinky jsou spíše výjimkou.

Dle Salt Lake Tribune, zdravotního úřadu Utahu jsou o tomto případu obeznámeni, ale nechtějí nijak komentovat příčinu jeho smrti, jelikož stále probíhá vyšetřování.

[zdroj]

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.