To je bomba. Ruský soud použije proti ukrajinské pilotce Savčenkové „nejpřísněji tajné“ emaily Hillary Clintonové

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 10834

Velmi zajímavá zpráva ruské Federální bezpečnostní služby (FSB) pro Vyšetřovací výbor Ruské federace (SLEDKOM) vztahující se k soudnímu procesu s ukrajinskou „špionkou/teroristkou“ Naděždou Savčenko praví, že soud „by měl/musí“ v trestní fázi připustit „nejpřísněji tajné emaily“ získané ze „zálohovacího zařízení soukromého počítače“, a to nejen kvůli jejich „velmi významné relevanci“, ale také proto, že k jejich „získání“ došlo mimo rámec působnosti Zahraniční výzvědné služby (SVR).

Jak uvádí zpráva, Naděžda Ševčenko je bývalá pilotka Ukrajinských leteckých sil, která se v roce 2014 přidala k neonacistickému batalionu Aidar, což je dobrovolnická nezávislá vojenská jednotka Ukrajinského ministerstva obrany, která v současné době bojuje proti ruským separatistickým frakcím na východě země a byla již cílem mnoha vyšetřování pro válečné zločiny.

6. června 2014 dle zprávy Naděžda Savčenko vstoupila tajně z Ukrajiny do Ruska a přihlásila se později u Ruské federační migrační služby (FMS) jako uprchlík, a požádala o vydání ruských identifikačních dokumentů – což bylo schváleno.

17. června 2014 již na ruské půdě a se zákonným vlastnictvím ruských průkazů totožnosti použila Naděžda Savčenko svůj mobilní telefon, aby tajně navedla minometnou palbu svých teroristických spojenců z batalionu Aidar na Ukrajině na silniční zátaras v blízkosti vesnice Metallist v Luhanské lidové republice (LPR), přičemž byli zabiti ruský televizní reportér Vladimir Korneljuk a jeho zvukař Anton Vološin.

Fakta vztahující se k teoristickým činům Naděždy Savčenko a její neonacistická spojení byla během procesu plně prokázána. Právní analytikové FSB ve zprávě uvádějí, že pro „pochopení/úvahy“ soudu při stanovení trestu jsou zásadně důležité „nejpřísněji tajné“ emaily patřící bývalé státní tajemnici Hillary Clintonové, protože se „přímo vztahují“ k příčinám, proč se tato vražedkyně stala známou v rámci nové „cause célèbre“, světové protiruské kampaně.

Podle analytiků FSB tyto konkrétní emaily získané od bývalé státní tajemnice Hillary Clintonové týkající se Naděždy Savčenko byly napsány americkou asistentkou státního tajemníka pro evropské a eurasijské záležitosti Victorií Nulandovou, která řídila soukromou americkou výzvědnou firmu Stratfor (známou rovněž jako stínová CIA) při svržení ukrajinské zákonné vlády převratem, který je nazýván "nejočividnějším převratem v historii".

Tyto emaily mají pro americkou vlády stupeň utajení zvaný SAP (akronym pro Special Access Program – Speciální přístupový program, co je o stupeň vyšší utajení než Top Secret). Zpráva uvádí, že americký pokus, „černý projekt“ podvrátit justici v případě Naděždy Savčenko byl nejen potvrzen, ale rovněž vysvětlen.

Tyto emaily například ukazují, že po zatčení a uvěznění Naděždy Savčenko za její zločiny v roce 2014 asistentka tajemníka Nulandová zahájila „protikampaň“ západní propagandy, kde vykreslovala tuto neonacistickou teroristku jako statečnou ženu – pilotku, nespravedlivě pronásledovanou Ruskem. Zprávy o nespravedlivém věznění byly v západních médiích non-stop, avšak v médiích, online ani v televizích v USA, Francii, Británii a Německu nevyšla ani jediná zmínka z rozsáhlé zprávy ministra zahraničí Lavrova pro mezinárodní média z 26. ledna.

Nejzajímavější však je, že zpráva FSB podává Vyšetřovacímu výboru informaci, že je legální použít emaily Hillary Clintonové v soudu proti Naděždě Ševčenko, protože metoda, jejíž pomocí byly získány, je mimo jurisdikci SVR. Je důležité odlišit, že kdyby tyto emaily byly získány od zahraniční vlády (v tomto případě od USA), SVR by je měla v „jedinečném a exkluzívním“ vlastnictví a nikdy by nepřipustila jejich použití v soudním procesu, vzhledem k vysokému stupni utajení, kterému jsou podrobeni.

Avšak protože byly získány ze „soukromého emailového serveru“ Hillary Clintonové, jak uvádějí právní analytikové FBS ve zprávě, jsou tyto emaily považovány za pocházející ze sféry mimo americkou vládní jurisdikci, a tím je lze podle ruského práva legálně použít u soudu v jakékoli záležitosti.

Zdroj: orgo-net.blogspot.cz

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.