Ruský expert potvrzuje. Na Venuši je život. NASA to však popírá

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 8572

Ruský vesmírný expert Leonid Ksanfomaliti prohlásil, že objevil život na Venuši. K tomuto závěru došel po té, co analyzoval fotografie pořízené Sovětskou sondou, která na Venuši přistála před 30 lety.

NASA celou záležitost popřela.

Leonid Ksanfomaliti řekl, že fotografie zobrazuje něco, co by se dalo přirovnat k malé ještěrce, která se pohybovala po celou dobu, co kamera sondy natáčela. Věc byla komentována v Ruském časopise Solar System Research: „Obevilo se to, zavlnilo se a zmizelo.“, vysvětlil Ksanfomaliti. „Odmyslíme-li si současnou představu, že na Venuši život neexistuje, pak morfologické znaky neznámého objektu naznačují, že je živý.“, dodal.

Ruský vědec Ksanfomaliti je autorem mnoha publikací o vesmíru. Povrch Venuše Obrázek povrchu Venuše pořízený ruskou sondou Verena-13 v roce 1982. Venuše NASA: Venuše Ještěrka na Venuši Ještěrka? NASA tvrdí, že neexistují žádné důkazy o životě na Venuši, kde prý panuje vysoká teplota okolo 464°C. Ta je způsobena hustou toxickou atmosférou, která udržuje teplo blízko u povrchu. Vědci nevyloučili ale možnost, že život na Venuši existoval v dávné minulosti. Těžiště současného výzkumu se zaměřuje na to, zda na Venuši existovaly v dávné minulosti oceány a možná i nějaký ten život (podobně jako například Marsu) než se utvořily skleníkové plyny, které planetu ohřívají na vysoké teploty.

Současné teorie předpokládají, že Země i Venuše na tom byly na počátku velmi podobně, uvedl profesor Andrew Ingersoll z Caltechu v článku publikovaném v časopise Astrobiologie v roce 2004.

Zdroj: suenee.cz

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.