Krátké video o manipulaci vědomím

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 6034

Krátké video o manipulaci vědomím. Myslím, že titulky i překlad jsou zbytečné.

Jedná se o experiment manipulace vědomím, který napřed realizují ve školce a posléze s mládeží. Takže dětem se předloží dvě pyramidky, jedna je bílá a druhá černá. Psycholog napřed přemluví všechny přítomné děti, aby až se jich zeptá na jejich barvu, tvrdily, že obě jsou bílé. Potom pozve další dítě, které to neví a začne se jich po řadě ptát. Všichni odpovídají, že vidí dvě bílé pyramidky.

Ve většině případů pak to dítě, které přišlo jako poslední souhlasí s ostatními, že obě jsou bílé. Následně psycholog řekne, ať vezme do ruky černou, což udělá, a když se ho zeptá, proč předtím tvrdilo, že jsou obě bílé, tak neví.

Je to tím, že se nechtějí odlišovat od kolektivu.U těch větších dětí je to pozorování ještě výmluvnější. Protože nově příchozího zabírají kamerou a je mu vidět na obličeji, jak nevěří svým očím, když všichni tvrdí, že pyramidky jsou bílé. Jeden expert na konci dokonce není ochoten přiznat, že neřekl pravdu, a když ho vyzvou, aby vzal do ruky černou, tak dále tvrdí, že tam není.

Řekla bych, že to je případ hodně lidí v ČR, kteří si nechtějí přiznat za žádnou cenu, že se mýlili, a že demokracie na moderní způsob nebude to pravé ořechové.

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.