NASA shromažďuje vědce a teology, aby připravila Zemi na kontakt s mimozemšťany

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 34308

Před pár měsíci se před americkým Kongresem sešli špičkoví astronomové, aby dali jasně najevo, že věří, že ve vesmíru nejsme sami. Jejich hlavním argumentem bylo to, že není možné, aby se mezi triliony hvězd (kdy každá pátá vypadá jako Země a navíc tak ani vypadat nemusí, aby byla obyvatelná) nenašla žádná, na které je život.

„Počet obydlených světů v naší galaxii je určitě v řádech bilionů, a to ani nemluvíme o měsících nebo dalších miliard galaxií, které ve vesmíru jsou.“– Seth Shostak, astronom, SETI Institut, Kalifornie

A tak NASA ve spolupráci s Kongresem zorganizovaly dvoudenní symposium pro vědce, teology, filozofy a historiky, aby se dohodli na tom, jak připravit Zemi na kontakt s mimozemšťany, ať už jde o mikrobiologické organizmy nebo inteligentní bytosti.

„Zvažujeme všechny možné scénáře. Chceme připravit veřejnost na fakt, že najdeme život, ať už to budou mikrobiologické organizmy nebo inteligentní bytosti.“ - Steven J. Dick, bývalý vedoucí NASA historiků, jeden z organizátorů symposia

Jeden z teologů, bratr Guy Consolmagno, prezident Vatikánské observatože, řekl:

„Věřím, že mimozemšťané existují, ale nemám důkaz. Opravdu se těším, pokud takový důkaz bude nalezen, protože to prohloubí mou víru v takové míře, kterou si ani neumím představit.“

Apeluje na veřejnost, aby nebyla překvapená, až k takovému objevu dojde, protože jednou k němu dojde. Vatikán je velmi otevřený představě inteligentního mimozemského života.

Země není středem vesmíru, nejsme v něm sami.

Je dobré vidět, jak už i mainstream shromažďuje informace a diskutuje o možnosti mimozemské existence, a ještě lepší je vědět i to, že se lidé zajímají o věci, které jsou jim utajovány.

 

Druhá možnost – Inteligentní mimozemské bytosti už tu jsou

V USA si více jak polovina obyvatel myslí, že nejsme ve vesmíru sami, zatímco jen 17% tomu nevěří. 25% Američanů se pak domnívá, že inteligentní bytosti naši planetu již navštívily.

„Vím, že už mimozemské bytosti naši planetu navštívily. Byly nalezeny jak lodě, tak těla.“ - Dr. Edgar Mitchell, astronaut Apolla 14

Lidé začínají uvažovat jinak, zajímá je, co je ve světě okolo nich, používají kritické myšlení a sami pátrají po informacích. A zjišťují, že nejsme ve vesmíru patrně sami.

 

1. Velikost vesmíru

Jak často se při pohledu do noční oblohy zamyslíte nad tím, kolik hvězd, planet a galaxií ve skutečnosti skýtá? Vesmír fascinuje snad každého od vědců po muzikanty. Proč tak přitahuje naši pozornost?

Spočítat hvězdy je stejně nemožné jako spočítat zrnka písku. Jenom odhadované množství galaxií je někde mezi 100 – 200 miliardami. A teď si představte, kolik musí každá obsahovat hvězd!

Vědci se domnívají, že aspoň v Mléčné dráze existuje přes 10 miliard planet podobných Zemi.

Vzhledem k těmto číslům ve vesmíru nemůžeme být sami!

 

2. Informátoři

Za posledních pár let se objevilo spoustu informátorů, kteří zveřejnili dost zajímavá zjištění. Nejvíce pozornosti si získal Bradley Manning, Edward Snowden nebo Julian Assange, ale existuje jich mnohem víc. A jsou to uznávaná esa ve svém oboru. Jde o vědce, ale třeba i o astronauty.

Pojďme si dát nějaký příklad:

„Existují důkazy o tom, že jsme byli kontaktováni jinou civilizací, která nás pozorovala už velmi dlouho. Zjev těchto mimozemšťanů je velice zvláštní. Používají hodně vyspělé technologie.“ - Dr. Brian O’leary, bývalý astronaut NASA a profesor fyziky na Princetonu

„Myslím si, že se báli zveřejnit takové informace proto, co by to udělalo s veřejností. A tak vymysleli jednu lež a tu museli podepřít další lží a teď neví, jak z toho ven. Kolem naší planety krouží spoustu vesmírných lodí.“ – Gordon Cooper, bývalý astronaut NASA, jeden ze sedmi původních astronautů projektu Merkur (první lidský vesmírný program USA)

A tak bychom mohli ještě dlouho pokračovat.

 

3. Důkazy o UFO

V průběhu posledních pár let desítky vlád přiznaly, že přerozdělovaly finance i na výzkum fenoménu UFO. Např. v Kanada nedávno připustila, že UFO vystopovává a vyšetřuje už několik let a 1000 dokumentů o těchto vyšetřování je nyní oficiálně k dispozici veřejnosti.

Spousta dalších dokumentů o UFO byla zveřejněna a jsou k mání na internetu.4. Pozornost mainstreamových médiíSnad každý druhý, co v současnosti vstoupí do kin, má co dělat s mimozemskou inteligencí. Jsme doslova bombardováni tímto typem informací, takže je pak těžké rozpoznat, co si většina myslí.

UFO je obecně předmětem zájmu mainstreamu, ale tato média bohužel téma spíše zesměšňují, než aby ho pořádně uchopila a prošetřila.

 

5. Osobní zkušenost

Existují miliony lidí, kteří tvrdí, že se s mimozemšťany setkali. Což samozřejmě vzbuzuje zájem u veřejnosti. Všeobecně jsme fascinováni něčím neznámým, obzvlášť pak, když se to týká vesmíru.

Neurověda už umí vysvětlit, co se děje s mozkem během meditace, ale věděli jsme, že je to pro nás přínosné i předtím. Platí to samé pro vesmír? Je to něco, co také tak nějak víme a hluboko uvnitř cítíme? Něco co nepotřebujeme dokazovat? (I když důkaz už existuje.)

 

Závěrem

Ještě před pár lety se řešila otázka “Existuje UFO?“ Dnes už je zodpovězena a řeší se spíš to, zda jde o vesmírnou loď.

Není čeho se bát, podle mého názoru žijeme v přítomnosti mimozemských civilizací už od samého počátku. A třeba s nimi budeme jednoho dne v každodenním kontaktu, stejně jako byli naši antičtí předkové. Kdo ví.

Možná že i existují skupiny, které mají o naši planetu starost a přicházejí sem, aby nám pomohli se změnou.

Pevně věřím, že je tomu tak, a že jsou tyhle skupiny dobré. Třeba se s nimi setkáme už brzy…

Zdroj: huffingtonpost.com

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.