Ukrajina: Necenzurované záběry zločinů ze včerejší hrůzy upalování občanů za živa

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Zahraniční Počet zobrazení:: 33601

Včera ve městě na jihu Ukrajiny došlo k masovým střetům. Podle posledních informací zemřelo 37 lidí a přibližně dalších 200 bylo zraněno. Nepokojů se účastnili přívrženci a odpůrci federalizace země.

O tom, kdo koho napadl přicházejí rozporné informace, obě strany se navzájem obviňují. Mezi zemřelými je možná až 15 občanů RF, oznámila ukrajinská televize 1+1. MZV RF vyzvalo ukrajinské úřady, aby celou věc vyšetřily a oficiálně oznámily, zda jsou mezi oběťmi v Oděse i občané RF.

Nejvíce obětí je v Domě odborů, kde se ukryli proruští aktivisté. Budova částečně vyhořela. Podle informací místní televize je přibližně polovina obětí občany RF a obyvateli Podněstří. Milice prohlásila že identifikace těl ještě nebyla provedena.

Obama: Obama podpořil zásah ukrajinské armády na východě Ukrajiny ve Slavjansku, kde se provádí operace na potlačení protestů stoupenců federalizace země. Podle slov amerického prezident má ukrajinská vláda právo navést pořádek na svém území.

Medveděv: Kyjevská vláda se musí vzpamatovat a zastavit vraždění svých občanů, jinak osud Ukrajiny může být velmi tragický.

Medveděv obvinil z války proti vlastnímu lidu ty, kdo v Kyjevě "schvalují zločinná rozhodnutí." Tímto způsobem šéf ruské vlády okomentoval události ve Slavjansku, kde v pátek ukrajinská armáda zahájila kárnou operaci proti obyvatelům města, kteří podporují federalizaci země. silový zásah si vyžádal oběti.

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.