Jsem muslim a v těchto časech bych volil Zemana

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Domácí Počet zobrazení:: 4547

Nikdy jsem si nemyslel, že napíšu takový blog, ale ta myšlenka mi nedá spát. Havel byl pro mě vždy modelem, ale byly to jiné časy.

Nebyly to časy, kdy se provádí systematická destabilizace celé země a celých regionů.

Nebyly to časy, kdy se provádí umělý a systemický přesun nekvalifikovaných ekonomických migrantů a skuteční uprchlíci mezi nimi představují jen kapku.

Nebyly to časy, kdy se islám stal ideologií a hrou v rukou tajných služeb a různých spolků, a místo duchovního učení jen anti civilizační, anti kulturní, segregační a destabilizační nástroj. Je pravda, že je spousta muslimů zmanipulovaná, a hlavně mladíci mezi nimi, ale existence zbraní ještě není důvod pro jejich použití. Vždy ten, který je používá, ať je pod jakýmikoliv vlivy, jedná koneckonců z vlastní vůle, že započal cestu, která ho dovedla až k extrémům, páchání atentátů na evropské půdě nebo zúčastnění se válek v cizích zemích.

Nebyly to časy, kdy se vyskytovala tak velká politická korektnost, že už se vlády bojí pojmenovat problémy pravými jmény, natož aby je vůbec řešily. Byl jsem párkrát pozván na odborné konference ohledně bezpečnosti a soužití v Evropě. Několik odborníků se k tomu snažilo přiblížit, ale co mě šokovalo, byla ta přílišná opatrnost a reakce politiků žijících spíše ve virtuálním světě. Jestli mne tato setkání o něčem přesvědčila, tak ve mně zbořila i ty mé občasné sklony ke konspiračním teoriím, a místo toho jsem viděl jen totální neschopnost a bezradnost.

Lhal bych sám sobě, kdybych řekl, že se ti příchozí budou integrovat, nebudou, a to ze dvou důvodů. Pokud to jsou Afričané bez vzdělání, nemají šanci, jelikož ta civilizační propast je tak velká, že většina z nich skončí v kriminálu. A pokud to jsou muslimové, kteří budou dodržovat základní principy šáríi a výroky sunny, tak je tam bezpočet výroků, které jim doslova zakazují jakoukoliv integraci do neislámského prostředí. Jelikož vlády neví, co s nimi v terénu, v nejlepším případě budou dlouho trčet v detenčních centrech, kde budou frustrovaní, anebo se přestěhují do dalších zemích, kde je čeká stejný osud. Jejich dlouhodobá frustrace povede k větší radikalizaci a jejich integrace bude čím dál tím těžší. Mluvím o všeobecném trendu příchozích a ne o výjimkách. I ty integrované, kteří proti tomu ani nemluví, čeká stejný osud. Když dojde na lámání chleba, lidé nebudou rozlišovat, kdo je kdo.

Navštívil jsem evropské státy, které podporují tuto nezdravou formu multikulturalismu, naposledy jsem byl s rodinou ve Štrasburku a nemusím vám lhát, první dojem, který jsem měl, byl, že už nejsme v Evropě a hodně mi to připomínalo naše africké prostředí. Viděl jsem Francouze, kteří to takto nevnímají a berou to jako součást svých životů, a to také z historických důvodů, kdy jsme bývaly jejich kolonie a zvykli si na nás. Lhal bych, kdybych řekl, že jsem se cítil svůj. Když jsme se vrátili do Čech, svěřil jsem se své ženě, že teprve tady se cítím jako v Evropě.

Nepochopte to špatně, není to rasový problém, sám pocházím z Afriky, ale celá ta kultura není homogenní, není integrovaná, jsou to jen odlišné entity, které žijí vedle sebe a nic je nespojuje.

Vyčítám prezidentu Zemanovi, že svým způsobem rozdělil českou společnost, vyčítám mu přehlížení demokratického systému, jeho spojení s podnikatelem v právním státě a střet zájmů, ale nemůžu jako muslim říci, že jeho názory ohledně dnešního islámu, jsou naprosté lži. Opak je pravdou a v mnoha věcech má pravdu, jenom má odvahu to říct nevybraně a způsobem, na který sám nejsem zvyklý, jelikož skoro celý život žiji v Praze a pohybuji se v kulturních kruzích s vybranějším chováním. Bohužel začínám být svědkem toho, že kultura začíná znamenat, že jen debil a buran volí Zemana, což není pravda. Navíc možná, že pana prezidenta zlobí zdraví, ale za prvé, to je cesta všech a za druhé, neznamená to, že mu zlobí rozum, politická soudnost a hlavně zkušenost mezi žraloky.

Stačí, aby začal promlouvat do duší všech.

Přál bych si, aby tato volba nebyla tak těžká, ale Praha mě naučila, že není všechno zlato, co se třpytí.

Myslím si, že by lidé občas měli naslouchat své intuici, ať tak či onak a rozhodně nedémonizovali druhou stranu za svou volbu. Kvóty jsou pro mě Pandořina skříňka. Lepší neotvírat, ale kdyby se otevřela, tak to řešte společně a ne odděleně

Zdroj: Hatem Berrezouga

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.