POTVRZENO: Česko spolupracuje s NSA

Napsal Svět kolem nás dne . Kategorie Domácí Počet zobrazení:: 7605

Po zprávách, že společná jednotka CIA a NSA měla v srpnu 2010 v Praze svou operační základnu, se v českých médiích objevily jen zmínky a nekompletní informace. Zveřejnění slidu prezentace od Edwarda Snowdena německým Spiegelem nám nic nám toho moc neřeklo, protože se vyšší moci rozhodly slide cenzurovat. Nové detaily o spolupráci České republiky a americké Národní bezpečnostní agentury nám přináší španělský deník El Mundo. V dokumentu s názvem “Sdílení kryptologických informací Počítačových operačních sítí se zahraničními partnery” totiž figuruje i Česká republika, píše server WR.

Na začátku dokumentu (dokument je tajný, není určen pro distribuci) je jasně napsáno, že jde o pravidla kryptologické spolupráce s dalšími státy. Vpravo jsou znárorněny státy druhých a třetích stran, které s NSA spolupracují. “TIER A,” nebo také “úplná spolupráce”, zařazuje všechny státy Aliance Pětí očí – Austrálii, Kanadu, Nový Zéland a Velkou Británii. Pod “TIER B,” nebo také “Cílenou spoluprácí,” jsou Rakousko, Belgie, Česká republika, Dánsko, Německo, Řecko, Maďarsko, Island, Itálie, Japonsko, Lucembursko (v dokumentu se zřejmě někdo překlepl – Lucembursko je zde uvedeno jako “Luxemberg”), Nizozemí, Norsko, Polsko, Portugalsko, Jižní Korea, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Turecko. Nutno je také dodat, že dokument není kompletní, protože podle El Mundo jsou země rozděleny do čtyř kategorií, deník ukázal jen dvě.

Komentáře:

Loading...

Webový portál Svethostingu.info ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.